Спортивні новини Харкова | 15.03.2024

15.03.2024 19:31   -

Харків’янки Євгенія Бреус та Наталія Мадрик зібрали на чемпіонаті Європи з парафетування у Парижі майже два повні комплекти нагород. Бреус виграла золоті медалі в особистій шпазі категорії “А” та командній шаблі серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату.

В індивідуальному турнірі шаблісток та командній шпазі вона стала бронзовою призеркою разом з Мандрик, яка також завоювала “срібло” у командному турнірі рапіристок. У чемпіонаті Європи брали участь парафехтувальники із п’ятнадцяти країн. Сбірна України, виборовши 7 золотих, 3 срібні та 8 бронзових нагород, посіла перше місце у медальному заліку.

Харківські дівчата і на рингу крутіше за всіх. Ангеліна Румянцева здобула перемогу на V міжнародному турнірі з боксу “Кубок Риги”. Вона “озолотилася” у вазі до 54 кілограмів у віковій категорії: “13-14 років”. У фінальному бою Румянцева зустрічалася з польською
спортсменкою Олександрою Халбіною. У всіх трьох раундах володіла ініціативою, діяла активно та постійно чинила тиск на суперницю, викидаючи більше ударів- точних та різних. У підсумку Ангеліна отримала те, чого добивалася та хотіла. Після фінального гонгу судді винесли
одностайне рішення на користь 13-річної харків’янки – 5:0. Румянцева – діюча чемпіонка країни, представляє КДЮСШ “ХТЗ”, тренують її майстер спорту Юрій Мягких, який очолює збірну України серед дівчат, а також Луна та Геннадій Румянцеви. Стратегічний пріоритет на сезон – чемпіонат Європи, який пройде у серпні в Італії. Відбірковий чемпіонат України відбудеться у травні.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Дворазовий чемпіон України, переможець чемпіонату світу U23 з вільної боротьби Мухаммед Алієв став срібним призером 61-го міжнародного турніру “Дан Колов-Нікола Петров”, який проходив у Софії. Він піднявся на другу сходинку п’єдесталу у ваговій категорії до
86 кг. Вихованець заслуженого тренера України Миколи Ченцова провів у столиці Болгарії три сутички. У чвертьфіналі він “розібрав” иорданського борця Ерзо Тісакова з перевагою у сім балів- 12:5. У поєдинку за вихід у фінал Алієву протистояв його співвітчизник
Валентин Бабій, який і захопив лідерство, набравши 3 бали. 24-річного харків’янина така зухвалість лише розбурхала і він спочатку стрімко пішов у відрив – 8:3, а потім уклав суперника-земляка на лопатки. Продовжити переможну історію у головній битві Мухаммеду Алієву не вдалося. Він програв американському спортсмену Алексу Дірінгеру та удостоївся срібної медалі.

Кожен великий успіх потребує гідної боротьби. На чемпіонаті України з армрестлінгу, який завершився у Воловці Закарпатської області, харківські спортсмени вже за традицією взяли активну участь у розподілі медального фонду. Спільними зусиллями вони “викосили” 9 золотих, 5 срібних та 5 бронзових нагород. Особливо відзначилися брати-трійнята Микита, Артем та Давид Попови. Підопічни Вадима Красова забрали
11 медалей, 6 – найвищої проби. Унікальне досягнення. Микита та Артем стали дворазовими чемпіонами серед молоді у вагових категоріях до 80 та 85 кг відповідно, Давид зробив переможний “дубль” у вазі до 90 кг у молодіжному та дорослому турнірах на правій руці. “Золото” в елітній групі здобув і Андрій Любімов. Він розправився з “ліворукими” суперниками у вазі до 80 кг. Ще два “шульги” Тимур Кувандіков та Юрій Біда оформили чемпіонство серед молоді у категоріях до 75 та понад 90 кілограмів. У жіночих змаганнях дві бронзові нагороди здобула
Олена Трегубова, яка виступала у вазі +70 кг. У категоріі U23 “бронзу” виборов Іван Мотаєв. У загальнокомандному заліку молодіжна збірна області зайняла друге місце, у медальному- перемогла, доросла- стала п’ятою. Лідери харківського армрестлінгу будуть тепер готуватися до головних стартів цього року – чемпіонатів світу та Європи, які відбудуться у Молдові та Словаччині.