Спортивні новини Харкова | 30.04.2024

30.04.2024 17:45   -

Успіху досягають лише ті, хто готовий за нього боротися. Харківські борці греко-римського стилю завоювали на чемпіонаті України U20 у Тячеві дві золоті та дві бронзові медалі. Рамазан Пашаєв піднявся на першу сходинку п’єдесталу у ваговій категорії до 82 кг.

На шляху до фіналу він виграв три сутички, у титульному поєдинку йому протистояв лідер збірної Донецької області Іван Цибанєв, який має успішний досвід виступів на світових та європейських першостях. А головне, що з чотирьох особистих зустрічей з Пашаєвим він переміг у трьох. Це сильний козыр. Але цього разу вихованець тренерів спортивного клубу “Волна” Віктора Клінцова та Юрія Протопопова перевершив Цибанєва за всіма статтями. Знищив його за півтори хвилини. Заробивши бал за активність, Рамазан у партері “розмотав” суперника і здобув технічну перемогу – 9:0.

Пашаєв змінив торішню “бронзу” на золоту медаль та відібрався на чемпіонат Європи у сербському Нові-Саді. Дмитро Стрижекозін, який
представляє КДЮСШ “ХТЗ” та борцівський клуб “Харківські леви”, став чемпіоном у найважчій і найпрестижнішій категорії – до 130 кг. У вирішальній сутичці підопічний Сергія Рутенка та Євгена Буряка зустрічався з Антоном Петриною з Київської області. Перший період харків’янин забрав з рахунком – 3:0, після відпочинку додав ще два бали. Суперник обмежився мінімальною оцінкою, наприкінці поединку у нього не витримали нерви і він намагався вдарити Дмитра. Стрижекозін на провокацію не піддався, спокійно дочекався того моменту, коли рефері підняв його руку, а потім вперше пішов з килима у статусі переможця чемпіонату України U20. Дві бронзові нагороди харківські борці вибороли у вазі до 97 кг. Відзначилися Максим Головатий та Павло Торяник. Третє місце збірна області посіла й у загальнокомандному заліку. Перемогли кияни, другими стали “греко-римляни” із Закарпатської області.

Дівчата у регбі в Одесі грали та робили це з великою насолодою. У місті -“перлині біля моря” пройшов перший тур чемпіонату України з регбі-7 у жіночій Суперлізі за участю п’яти команд. Харків у нинішньому сезоні представляє “Металіст 1925”. Сергій Гаркавий та Олег Литвиненко зібрали боєздатний склад, який посилили гравці національної збірної-чемпіонка Іспанії Єлизавета Гаврилова, віце-чемпіонка
Італії Юлія Іващенко, Катерина Сорокіна та Хаммад Ая Вахіб. Стартували харківські регбістки впевнено, обігравши одеситок – 12:0.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Збірну Києва “приклали” з перевагою у дев’ятнадцять очок – 26:7. Далі була ще одна “суха” перемога, але потужніша. Харків’янки влаштували
полювання на “Прикарпатських вовчиць” з Івано-Франківська та “загнали” їх з рахунком – 52:0.

Продовжити переможну серію у заключному матчі з львівськими “Левицями” не вдалося. Поступившись – 10:19, “Металіст 1925” фінішував на другому місці після “Левиць”. Нижче розташувалися збірні Одеси, Києва та “вовчиці”. Лиха біда початок. Жіноча Суперліга з регбі-7 стартувала, другий тур відбудеться 12 травня у Львові.

Жіноча футбольна команда “Металіст 1925” приймала у шостому турі другого етапу чемпіонату України у Вищій лізі “Колос” із Ковалівки. Це була зустріч сусідів по таблиці, які перебували на четвертій та третій позиціях відповідно. Харків’янки відставали на 3 очки. Ось і інтрига: чи зможуть підопічні Володимира П’ятенка перемогти та наздогнати “Колос”. Не змогли. Намагалися, боролися, атакували, створювали моменти
та напівмоменти, але не забили- 0:0. У чемпіонських перегонах без змін. Набравши 44 очки, одноосібно лідирує “Ворскла”. Друге місце з 38-ма балами займає “Кривбас”. “Металіст 1925” – четвертий- тридцять два очки.

На черзі перший матч чвертьфінальної серії плей-оф футзального чемпіонату України в Екстралізі: МСК “Харків” – ХІТ. Сьома команда регулярного сезону проти другої. Але в іграх на виліт титули та попередні досягнення не мають значення. Немає зручних чи незручних суперників. Все вирішують ігрова дисципліна та налаштування. Харків’яни були налаштовані рішуче і до середини першого тайму забили чинному чемпіону три м’ячі. На 5-й хвилині Едуард Нагорний реалізував вихід віч-на-віч, на 7-й – Бахман Фаталієв подвоїв перевагу,
на 9-й відзначився Дмитро Крюков. Досить несподіваний початок, але кияни швидко прийшли до тями і Олександр Сметаненко, “розмочивши” рахунок, підпалив інтригу. Ігор Малюк міг повернути харківській команді комфортну перевагу, але відправив м’яч у перекладину. А невдовзі ХІТ наздогнав господарів. Сталося це на16-й хвилині. Ігор Чернявський, обікравши Сергія Топчія, скоротив відставання до мінімуму, воротар столичной команды Олександр Сухов відновив паритет – 3:3. У другому таймі загальна ситуація не
змінилася, матч прикотився до додаткового часу: 2 тайми по 5 хвилин. Досвід взяв своє. Євген Жук “оформив” дубль, один гол забив Даниіл Абакшин, “ХІТ” “вигриз” вольову перемогу- 6:3.

Другий чвертьфінальний матч ХІТ-МСК “Харків” відбудеться за два тижні у Києві.