Приток инвестиций или «распродажа» земель? Что несет открытие рынка сельскохозяйственных угодий

07.09.2016 13:32   -
Автор:
Детінізація ринку та приток внутрішніх і зовнішніх інвестицій, збереження земельних ресурсів і розвиток агросектору. Райдужними фарбами малюють владники перспективи відкриття ринку семлі сільскогосподарського призначення. Втім, експерти попереджають: вільний продаж ділянок несе чимало ризиків. Так, наприклад, кажуть експерти, великі шанси на те, що після відкриття ринку українські чорноземи розподаватимуться за безцінок. 
 
Сергій Беренда економіст
 
Для того, чтобы оценивать дорого землю, это не просто должен быть чернозем. С точки зрения агробизнеса, там должна быть инфраструктура. Там должны быть дороги, там должна быть мелиоративная инфраструктура, полив и так далее. То есть, это не просто кусок земли, должна быть сложившаяся структура агробизнеса. 
 
Та головні ризики, певні економісти, стосуються навіть не того, за скільки продаватиметься земля, а того, кому вона продаватиметься. Чи будуть це закордонні інвестори, або вітчизняні компанії, представники малого та середнього агробізнесу, чи холдинги-монополісти. 
 
Сергій Беренда економіст
 
Лоббировать этот закон будут крупные агрохолдинги, и, соответственно, мелкий и средний бизнес, его интересы,скорее всего, не будут учитываться. Мелким фермерам будет сложнее приобретать эту землю, либо же для них она будет дороже, или какие-то институциональные перепоны будут. Скажем так, равности на этом рынке не будет. 
 
Аби на ринку була рівність, а землі не розпродавались за безцін, кажуть економісти, парламентарі мають увалити законопроект, який передбачає всі нюанси. Такою саме була вимога Президента до народних обранців.