Вакцинація проти сказу

11.02.2013 22:19   -
Автор:

Анастасія Полякова кореспондент

-Сказ – невиліковна хвороба. Передається людям через укуси тварин. Викликає розлад нервової системи, запалення мозку, та подальшу смерть. Єдине, що може допомогти – це вчасна вакцінація.

Ця інфекція потрапляє до населених пунктів з дикої природи. Головним носієм цієї хвороби є лисиця.

Людмила Клещар завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень

-Когда она заболевает бешенством  у нее есть изменение в поведении она теряет чувство страха и идёт к жилищу людей. Она нападает на крупный рогатый скот, на домашних животных , в частности на собаку, может быть на кота.

Аби убезпечити своїх домашніх улюбленців їх треба вакцинувати. Щороку. Десятемісячний хаскі Тайфун вже отримав своє перше щеплення.

Надія Колечкіна власниця хаскі

-Это наш член семьи, потому что ведь он может заразить не только нас, но и обидеть кого-то на улице, ну и ествественно мы будем за это отвечать, и не хотелось бы вообще чтоб кто-то пострадал.

Щеплювати необхідно не лише собак, а й кІшок.

Віталій Клубань ветеринар

-Есть распространенное мнение, то что животное не выходит на улицу, значит оно не заболеет, ситуации могут быть разнообразные, вплоть до, того что летучая мышь может быть зараженная, она может залететь и укусить, такие случаи уже были.

Вже в березні в місті стартує планова вакцінація домашніх улюбленців. А ще завдяки тому, що в Харкові відкрили міській центр поводження з тваринами безхатніх собак та кішок стало менше. Все це позитивно вплинуло на статистику, кажуть експерти. За останні два роки майже на третину зменшилася кількість покусаних людей. А в минулому році не було лабораторно піджтверджено жодного випадка захворювання на сказ. Та втрачати пильність не треба. Якщо вкусила собака чи кіт, не варто займатися самолікуванням. І одразу ж йти до лікаря. Адже зволікання може стати доленосним.

Сергій Шварц лікар-травматолог

-Был молодой человек, которого укусила своя собака за лицо, с которой он часто гулял на природе, собака погибла, но человека, хозяина это не насторожило, и он обратился к врачу когда у него уже началось бешенство, естественно его не спасли.

Після укусу людині роблять шість уколів від сказу. Але призначають болючу процедуру не всім. Адже, у разі якщо  тварина прищеплена чи впродовж десяти днів після випадку в неї немає ознак сказу – процедуру не проводять.

Анастасія Полякова