В Национальном банке утвердили правила округления суммы в чеке

26.03.2018 13:25   -
Автор:
1, 2, 5 та 25 копійок перестануть випускати з першого липня цього року. Вилучати з обігу ці дрібні монети не будуть. А підприємства торгівлі та сфери послуг почнуть округлювати суми у чеках, якщо не матимуть таких монет. А саме при розрахунках готівкою та при складанні актів повернення товару. Робитимуть вони це та вираховуватимуть суми округлення за таким правилом:
 
– сумма, которая заканчивается от 1 до 4 копеек, округляется в сторону уменьшения до ближайшей суммы, которая заканчивается на 0 копеек;
– сумма, которая заканчивается от 5 до 9 копеек, округляется в сторону увеличения до ближайшей суммы, которая заканчивается на 0 копеек.
 
Підприємства у чеках вказуватимуть суми до та після округлення і воно не вважатиметься за знижку чи надбавку. При безготівкових розрахунках цього не робитимуть. Банки будуть зобов'язані приймати дрібні монети без обмежень. Дані заходи Нацбанку, говорить економіст Роман Ковалено, це прямі наслідки інфляції в Україні протягом дві тисячі чотирнадцятого-вісімнадцятого років.  За цей час нацвалюта обезцінилась з восьми гривень до двадцяти восьми за долар.
 
Роман Коваленко економіст
 
Одна гривна в 2013 и в 2018, с точки зрения покупательной способности, существенно отличаются. С этим, в первую очередь, и связана реформа, отказ от мелких монет и введение монет номиналом 1, 2, 5, и 10 вместо бумажных купюр. Это позволит сэкономить на обслуживании и замене ветхих купюр. На гражданах Украины это отразится только в контексте удобства ношения и использования, а округление суммы чека является минимальным и только облегчит расчеты.