Харків охопила новорічна метушня

28.12.2012 19:14   -
Автор:

Харків"яни повним ходом готуються до Нового року. Скуповують ялинкові прикраси та продукти для святкового столу. Та аби свято не обернулося на трагедію  треба дотримуватися кількох правил. По-перше, пожежна безпека. Розпочинається вона ще з покупки хлопавок та петард. Наразі правоохоронці проводять рейди з виявлення несанкціонованого продажу піротехники. Вилучено понад шість тисяч одиниць.

Микола Голуб заступник начальника ГУМВС України в Харківській області

-Нельзя эту пиротехнику  реализовывать на рынках. Пиротехника реализуется только в специализированных магазинах, которые имеют соответсвующие лицензии.

На вулиці  та подалі від людей — ось  де можна підривати петарди, та бути уважними, дбати і про власну безпеку.  

Павло харків'янин

-Пальца нет, уже не взрываем, а если серьёзно, то в детстве видел, как взывается очень больно, будьте осторожней, ни в коем случае не взрывайте, не понтуйтесь, потому что очень опасно, взрывается, горит очень хорошо, тем более совеременные вещи очень хорошо горят, поэтому будьте осторожнее в этом новом году.

Тетяна пенсіонерка

-Это мы не приветствуем, это очень опасно и петарды, и хлопушки, и продаются некачественные, и я всё-таки считаю, что этим должны заниматься специалисты.

Ялинку треба ставити подалі від джерел вогню, радять пожежники, не прикрашати бенгальскими вогнями, свічками ж — у рідкому випадку.

Євген режисер

-Можно свечи использовать, только нельзя уходить из дома,  засыпать под бой курантов, если уходишь — задул, посмотрел, чтобы всё было аккуратно, без происшествий. Петарды, бенгальские огни, файеры — всё на улице.

Ще одна небезпека — святковий стіл. Адже за звичаєм він має ломитися від розмаїття страв. Та це не завжди на користь шлунку.  Тож господині мають свої секрети як вберегти сім"ю від переїдання.

Тетяна інженер з охорони праці в театрі

-На новогодний стол в общем-то у нас получается только бутерброд с икрой, какая-нибудь нарезочка и всё, всё остальное мы едим до 12 часов и уже после — утром.

І це правильно, кажуть дієтологи. Та якщо все ж не вдається втриматись від спокуси — переїдати все одно не слід. Краще приготувати менше та з"їсти усе. Також треба намагатися не змішувати різні продукти.

Юлія Панченко дієтолог

-Основная нагрузка на таких столах от того, что мешается и грибы, и яйца, и мясо, и рыба, и всё равно человек имеет определённій размер желудка, он всё равно больше не съест физиологически, поэтому имеет смысл готовить второго, первого, но чем свежее вы подадите своим родным и близким приготовленные продукты, тем меньше вероятности, что они плохо перенесут эти праздники.

Наступний рік — Водяної змії. Астрологи радять зустрічати його у теплій родинній компанії. Приготувати обов"язково щось м"ясне, та вдягти вбрання блискуче, сріблясте чи зеленого кольору.

Анастасія Полякова, Сергій Перець, Харьковские Известия