Під обстрілами весь день: щонайменше 7 прильотів за день 14 травня пережив Харків (відео)

14.05.2024 23:50   -

Харків весь день потерпає від ворожих обстрілів. Свої ракети та авіабомби російські війська скерували по цивільній інфраструктурі відразу кількох районів міста. Лише по Шевченківському району ворог наніс три удари. Один із авіаційних боєприпасів влучив у житловий багатоповерховий будинок у центральній частині міста.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Дуже серйозні руйнації. На жаль, є постраждалі в цьому будинку – дитина 8 років. В інших теж є постраждалі. Тому казати про те, що тут є якійсь військові об’єкти – це зовсім неможливо. Бо тут поряд виші, станції метрополітену, центральна частина міста. До речі хочу сказати, що до війни я орендував теж квартиру, – на 16 поверсі. Влучання, як ви бачите 10-11 поверх. І дуже серйозні руйнації.

Інший приліт прийшовся у гаражі. Це теж біля  багатоповерхового житлового будинку. Горіли щонайменше 15 гаражів.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
На жаль, ми маємо на теперішню хвилину 7 прильотів. Зранку було 2 прильоти, які були у Київському районі міста Харкова. Зараз були прильоти – потрапляння тут біля гаражів , біля житлового будинку. Крім цього у центральній частині міста Харкова – у Шевченківському районі були прильоти. Пошкоджені вікна, пошкоджені міжкімнатні двері. І дуже багато нам прийдеться вставляти вікон, бо дуже багато руйнацій, які є. Крім цього пролунало ще два вибухи. Це інші райони міста Харкова.

Загалом у вівторок рашисти «освободили» своїми ракетами харків’ян від автомобілів та гаражів, понівечили щонайменше 20 житлових та нежитлових будівель. Зокрема: торговельний центр, навчальний заклад, магазин. Вибуховою хвилею пошкоджень зазнав і вхід однієї зі станцій метро.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Такого ще не було. Я хочу сказати, що росіяни активізувалися і активізувалися . І ця тактика, яку зараз вони роблять, це тактика залякування людей. Це розтрощення нам житлової сфери  , це розтрощення нам комунікацій . Це все – тактика залякати людей . Вимушувати їх від’їжджати з міста Харкова. І це ми чудово розуміємо. Але ви бачите, що ніхто нікуди не виїжджає, ніякої паніки немає і це не пройде у росіян.

Станом на вечір внаслідок атак лишень за вівторок у Харкові постраждало 20 осіб. Серед них 3-є дітей.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВІКТОР ЗАБАШТА ДИРЕКТОР ЦЕНТРУ ЕКСТРЕНОЇ МЕДДОПОМОГИ
Всі поранені легкі – це ураження склом. Переважна більшість звернень це ситуаційні реакції – гострі реакції на стрес. Кількість поранених ще буде уточнюватись, бо люди можуть ще звертатись ще протягом певного часу. Ураження склом незначні. Більшість людей залишились на місці, їм була надана меддопомога. Стан поранених легкий.

За попередньою інформацією силовиків, російська армія у вівторок била по Харкову уніфікованими міжвидовими плануючими боєприпасами.

ІГОР КЛИМЕНКО МІНІСТР ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
Ворог навмисно нищить саме центр. В центрі знаходяться як правило житлові будинки, навчальні заклади, ми бачимо наслідки цих обстрілів. І  тому ми говоримо про ще один злочин російських окупаційних військ , які намагаються і залякати в даному випадку і харків’яни, і українців . Але ми маємо тримати стрій і дати відпір ворогу і тут у місті і звичайно  на території Харківської області. Де наші сили оборони тримають оборону і міста і області.

ОСТАННІ НОВИНИ