“Мій син постарів на 20 років за три дні”. У Харкові продовжують приймати переселенців із області (відео)

14.05.2024 23:10   -

Вони бігли від вибухів бомб, бігли від війни. Всі ці люди різного віку. Когось привезли волонтери, рятувальники чи поліцейські. Хтось схопивши одні документи та якусь торбину з речами стрибнув до машини та поїхав до Харкова рятувати своє життя. Вже кілька днів у місті працює центр переселенців з Харківщини. Здебільшого тут мешканці з Вовчанську, Липців та прилеглих населених пунктів.

НАДІЯ ПЕРЕСЕЛЕНКА
Ось вже тут 2 дні і не одійдеш, бо звуки вибухів, бахкання та трахкання такі, що і понад хатою і по хаті прямо. Аж дах, люстри дрижать, стікла дрожать. Просиділи в підвалі цілу ніч, зранку вилізли звідти, но не зранку, а вже сіріти почало напів четверту, увійшли в хату, ну і шо ми – посиділи-посиділи до пів восьмої знову трахкають, бахкають ще сильніше, то хоча б легенько так – то там, то там, ну якось терпімо. Одіті, обуті, немиті, небриті пора казать. Ну, що вам казати, хлопці, ну страшне. І з болячками отакими…

ВАЛЕНТИНА ПЕРЕСЕЛЕНКА
Є прислів’я – «Живе людина, як риба у воді», тому що вона там живе, а потім рибалка викинув її на берег і вона ще не здохла, но і вже не живе – так зараз зі мною. На восьмому десятку таке сотворить. У чому стояли з сином… Він на 20 років постарів за 3 дні. КАБи, КАБи, літаки, як граки літають і КАБи і Гради, і КАБи. Тоді дрони вибухівки на людей, на хати кидають – що це?! Це зовсім… розумієте! Цьому немає розуміння – люди усі постаріли у Вовчі. Сьогодні вивозять, молодь трясеться, їх обтирали спиртом, скажіть за що?!  За що мирні люди страждають?!

ВАЛЕРІЙ ПОЛИВАННИЙ КЕРІВНИК ПУНКТУ ПРИЙМАННЯ ТА РОЗМІЩЕННЯ ЕВАКУЙОВАНИХ ОСІБ
Від 10 травня розпочалась дуже велика хвиля евакуації з території Вовчанської, Липецької громад – масово стали люди виїжджати самостійно, масово організовано стали евакуйовувати людей волонтери. І відповідно, протягом кількох днів ми приймаємо переселенців. Їх щодня від трьох до п’яти сотень людей. Перебувають вони у різному стані, з різними проблемами – хтось без речей, тому на території нашого пункту було організовано оперативний штаб. І кілька волонтерських, міжнародних благодійних організацій об’єдналися для того, щоб надавати всім, хто сюди прибуває, первинну необхідну допомогу – медичну, гуманітарну, продуктові набори, фінансові виплати, а також розміщення для проживання у гуртожитках, тим, кому це потрібно. Тому кожний, хто евакуюється, прибуває до нас, реєструється і протягом години-двох отримує всю необхідну допомогу на перші тижні перебування, проживання у Харкові. Незважаючи, що все це мешканці області, вони прибувають у Харків і відповідно ми тісно співпрацюємо з міською владою, різними службами міста Харкова стосовно соціальної допомоги, юридичної допомоги і розміщення в гуртожитках в місті Харкові.  

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Люди евакуюються з Харківської області, але ж вони проїздять у місто Харків і тут відповідальність нашої місцевої влади, відповідальність нашого мера дуже велика перед цими людьми – як вони будуть себе почувати, ставши харків’янами. Бо наша філософія міська в тому, що кожна людина, яка приїхала і оселилась у місті Харкові з якихось обставин, вона стає харків’янином. І ми для цього робимо все, щоб вони почували себе якомога комфортніше. Вони мають можливість на медичне обслуговування, на обслуговування в наших поліклініках, на лікування в наших медичних закладах, стаціонарних відділеннях. Вони мають змогу своїх дітей спрямувати в наші заклади освіти. І ви знаєте, що у нас працює Метрошкола, відкрили ще одну підземну школу. Право користуватися цими послугами мають не тільки харків’яни, які тут зареєстровані і проживають. А і ті люди, які до нас дісталися зі статусом ВПО. В гуртожитках проживає на сьогоднішній день 4 500 людей, це 31 гуртожиток.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

СВІТЛАНА ГОРБУНОВА-РУБАН ЗАСТУПНИК ХАРКІВСЬКОГО МІСЬКОГО ГОЛОВИ З ПИТАНЬ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ
Ще одна мета, яку ми хочемо реалізувати на цьому майданчику – це зробити єдиний реєстр евакуйованих людей, щоб ми розуміли, щоб не розпорошувати цю реєстрацію. Вони тут зареєструються, первинна реєстрація, а потім вже підуть до наших 9 районних Управлінь соціального захисту, коли будуть мати адресу свого тимчасового перебування і зможуть там отримати реєстрацію і там отримати статус ВПО. Тут ціла такий цілий логічний ланцюг, який слід пройти, щоб все було гаразд і все було виконано. Вже вчора організатори цієї роботи розділили людей на два потоки, як-то кажуть. Ось на цьому майданчику приймають людей з організованої евакуації, яких привозять і волонтери, і МНС, і поліція – це організовані колективи. А з тієї сторони черга людей, які прибули самостійно і ви бачите велику кількість автомобілів, які тут стоять біля закладу, вони прибули самостійно. Але їм теж потрібно зареєструватися, щоб у нас було розуміння, на первинній реєстрації, тих, хто прибув до нас у якості переселенця.

ОСТАННІ НОВИНИ