Харківським лікарням передані хірургічні набори, які рятують при сильній крововтраті

22.10.2022 10:35   -
Новини Харкова: лікарням передано нове нове хірургічне обладнання

Обладнання Харківським лікарням було передано американськими партнерами SISU Global Health та ForWellBeing благодійній організації «Український Благодійний фонд Синергія життя». Повідомляють Харьковские известия з посиланням на ХОДА.

Медзаклади Харківщини отримали від благодійників 300 спеціальних хірургічних апаратів для аутогемотрансфузії Гемаф’юз, які будуть використовуватись у хірургії та реаз посиланнмя на німаційних відділеннях при масивній крововтраті у пацієнта.

Читайте також: у Харкові готують до зими газові мережі: У Слобідському районі замінили важливе обладнання.

Обладнання автономне та не потребує електроживлення. Саме тому його можна використовувати під час проведення операцій у польових умовах.
Кожен набір має насос із наконечником Янкауера для відбору крові, який можна використовувати 25 разів та таке ж кількість змінних одноразових комплектів до них.

З принципом роботи хірургічного пристрою знайомлять харківських лікарів. За словами в.о. генерального директора одного з медзакладів Харкова Костянтина, це обладнання дуже ефективне.

Є така процедура – ​​реінфузія, тобто повернення крові до судинного русла. Вона проводиться в тих випадках, коли у хворого є масивна крововтрата в порожнині людського організму, наприклад травма печінки чи селезінки.Потрібно зібрати докупи цей шприц – операційна сестра поміщує в рану цей наконечник, який стерильний та відбирає кров з рани у певні ємності. Після цього кров повертається назад до судинного русла організму людини. Маніпуляція дуже проста, але ефективна. Це знахідка – особливо там де немає жодних інших приладів більш дорогих та спеціалізованих, – пояснює принцип дії обладнання Констянтин.

Нагадуємо, раніше ми повідомляли про те, що на Харківщині запрацювала потужна газова свердловина.