Завтра у Харкові відбудеться відкриття Бієнале молодого мистецтва

16.09.2019 15:40   -
Автор:
Вже завтра у першій столиці відкривається друга Бієнале молодого мистецтва – найочікуваніша подія року в Україні в галузі візуальних мистецтв. Харків є другим містом, якому випала честь приймати цю масштабну національну подію.
Тема Бієнале цьогоріч звучить як «Здається, я заходжу в наш сад», і сама карта Бієнале є метафорою ботанічного саду та запрошенням у мандрівку Харковом. Участь у Бієнале беруть художники й художниці з усієї України.
У день відкриття основними виставковими просторами стануть два поверхи в історичному корпусі готелю «Харків» та ЦСМ «ЄрміловЦентр», котрі будуть відкриті для публіки з 18:00.
Експозиція у готелі цікава не лише різноформатними художніми проєктами, а й тим, що є прикладом оживлення простору: ці поверхи не використовувалися вже понад 10 років, і були розчищені командою Бієнале спеціально під експозицію. Четверта експозиційна зала має вихід на терасу, з якої видно конструктивістський комплекс площі Свободи.
«Це саме та локація, яка здатна розкрити локальну ідентичність на фундаментально іншому рівні, ніж інші задіяні у Бієнале місця. Зараз це зруйноване приміщення з історичними та стилістичними нашаруваннями несе потужне візуальне і символічне навантаження та активно взаємодіятиме з експонованими в ньому творами. Для нас це одночасно і виклик, і своєрідна відповідь на кураторську концепцію», – говорить співкураторка Бієнале Анастасія Євсєєва.
Офіційне відкриття за участі художників і художниць, кураторської групи та представництва Міністерства культури відбудеться на сходах 5 під’їзду Держпрому о 18:00.
Далі експозиція в готелі «Харків» працюватиме з 11:00 до 20:00 щоденно, тут будуть представлені 28 проєктів із основної програми. Вхід – через арку за міським кафе «Харьок» з вулиці Тринклера.
ЦСМ «ЄрміловЦентр», де представлені ще 11 проєктів, працюватиме традиційно щодня, крім понеділка, з 12:00 до 20:00.
Також проєкти з основної програми можна буде побачити: у 5 під’їзді Держпрому (11:00 -20:00 щоденно, неділя – вихідний), ботсаду ХНУ ім. Каразіна (Клочківська, 52, будні 9:00-18:00, неділя: 12:00-18:00, субота – вихідний), обсерваторії – НДІ астрономії ХНУ ім. В.Н. Каразіна (9:00-18:00, субота 14:00-18:00, неділя – вихідний) та у сквері біля Харківської школи архітектури (Конторська, 5).
Усього у межах Бієнале, що проходитеме з 17 вересня по 31 жовтня відбудеться понад 50 подій на 16-ти локаціях у місті. Повний розклад – за посиланням.
Довідка. Бієнале заснована Міністерством культури України, в 2019 проходить за підтримки Українського культурного фонду. Головним організтором у Харкові є харківська Муніципальна галерея, організаційними партнерами – PR-аѓенція «Bagels & Letters» та ЦСМ «ЄрміловЦентр»