Земельная реформа в помощь фермерам

22.04.2012 10:22   -
Автор:

Земельна реформа в Україні повинна захистити фермерів та зробити країну більш привабливою для інвестицій, саме так оцінюють фахівці законопроект про ринок землі. Серед положень нового закону – виняткове право громадян України купувати і продавати аграрні угіддя та обмеження граничного обсягу земель у руках однієї особи. Не більше двох тисяч ста гектарів — в одні руки. Експерти запевняють — така концепція реформи убезпечить ринок землі від катаклізмів і нарешті поверне в Україну справжнього господаря землі.

Марина Мозальова,  експерт з земельних відносин:

-Мы ожидаем, что будет усиление охраны именно качества земель, которая уже более 40 лет не исследуется, и нет ответственности за ее ухудшение.  Мы ожидаем, что будет мониторинг почв и будет действующий земельный кадастр.

В Україні у сільській місцевості проживає майже чотирнадцять мільйонів людей. Тож країні, впевнені землероби, вже давно потрібен закон, що регулює земельні відносини. Бо не можна нескінченно продовжувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення. І причин тому багато, починаючи з порушення конституційних прав громадян і закінчуючи тим, що через мораторій в Україні став функціонувати тіньовий ринок продажу земель.

Михайло Добкін,  голова Харківської облдержадміністрації:

-Сегодня стоимость земли на рынке, ну земля – ее продать не возможно, но если есть фирма на которую оформлены земельные акты и эта фирма чистая, договора аренды имеют 10-15 лет срок, То сегодня стоимость гектара земли – при покупке такой фирмы, на которой договора аренды, колеблется от 500 до 800 долларов. Это очень большие деньги.

Виправити ситуацію із землею і зробити так, щоб вона перетворившись на товар не стала об’єктом спекуляцій – можуть тільки затвердивши на державному рівні чіткі правила гри, впевнені юристи. У законопроекті деякі з них вже прописані. З набуттям чинності закону, впродовж перших п’яти років, за перепродаж землі — стягуватимуть дуже високе мито до дев’яносто відсотків від вартості угоди купівлі — продажу. В той же час власнику залишають право використовувати землю, як заставу для банківських кредитів. Це на думку авторів законопроекту, дасть власникам орних угідь, час не тільки на вивчення нового закону, а і зробить ринок земель прозорим та захищеним.

Олександр Дроздов,  юрист:

-Коль мы говорим о реформе, то любая реформа предусматривает упрощение процедур и должна делать более доступным рынок земельных отношений, а следовательно, то о чем мы говорим всегда, обновление законодательства без этого любая реформа не имеет ни какого значения. Опять же норма, без практической деятельности мертва. Надлежащая, правильная практика применения этих норм.

За оцінками експертів закон про ринок землі в Україні може набути чинності вже наступного року, але, в той же час вони ж прогнозують, процес удосконалення закону може розтягнутися ще на кілька років.