В Харькове стартовал проект канистерапии

22.05.2018 14:57   -
Автор:
Це мама 8-річного Максима. З початку квітня вони почали ходити на канніс-терапію. На цих прогулянках хлопчик долає свій страх перед тваринами та вчиться спілкуватися з собакою Мірою. Раніше хлопчик, коли бачив собаку просто застигав, але зараз вже долає свії побоювання. Мама Максима у захваті.
 
Наталія мати Максима
 
Было такое, что мы шли по улице, собака на встречу идет и нам приходилось заскакивать в подъезд переждать. Сейчас этой проблемы нету.
 
Ходити на сеанси каністерапії може не тільки Максим, а і діти з розладом аутичного спектру, з синдромом Дауну, з постравматичним симптомом, незрячі та слабозорі. У Харкові розпочинається відповідний соціальний проект. Діти з особливостями розвитку спілкуючись з тваринами, впевнені фахівці зможуть подолати свої страхи та розвити розумові і емоційні здібності. 
 
Петро Полященко кінолог, куратор-керівник проекту "Каніс-терапія"
 
Собаки участвуют в терапевтическом процессе, психолог или коррекционный педагог задает им вектор, а собаки идут как вспомогательное средство, назовем так очень грубо, но тем не менее.
 
Для сеансів каніс-терапії можуть використовуватися не всі породи собак. Фахівці віддають перевагу – ретріверам, яких спеціально навчають працювати з дітьми. 
 
Світлана Горбунова-Рубан заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення
 
Мы уже делали пробные такие уроки доброты, смотрели как детки реагируют, как ведут себя собаки, у нас получилось, поэтому мы решили расширить этот проект канистерапии и сегодня пригласили тех специалистов, которые могли бы дать нам какие-то экспертные рекомендации, заключения для того, чтобы уроки доброты превратились в канистерапию в научное направление для того, чтобы мы могли деткам особенно с ментальной инвалидностью, с аутизмом мы могли бы помочь через животных.