У Харкові заочно судитимуть двох колаборантів, які працювали на окупантів

20.02.2024 14:46   -
У Харкові заочно судитимуть двох колаборантів з Куп'янщини

Завершено спецрозслідування стосовно двох колаборантів з Харківщини, які стали «правоохоронцями» при окупантах. Про це повідомляє Iнфосiтi.

За даними слідства, під час окупації Куп’янщини мешканка с. Шипувате добровільно пішла на співпрацю з ворогом. Жінка обійняла посаду «и. о. следователя следственного отдела Управления внутренних дел ВГА Харьковской области»

Колаборантка виїжджала на місця подій та проводила попереднє слідство у кримінальних справах, що перебували у провадженні окупаційного правоохоронного органу.

49-річний мешканець Куп’янська також погодився на провозицію окупантів та обійняв посаду «и. о. помощника начальника дежурной части — оперативного дежурного Управления внутренних дел ВГА Харьковской области».

До обов’язків колаборанта входили патрулювання та несення служби на блокпостах, облаштованих зс рф, прийняття і оформлення звернень, а також затримання і конвоювання незаконно затриманих громадян до окупаційного правоохоронного органу.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Свої обов’язки колаборанти виконували до деокупації району у вересні 2022 року.

Куп’янською окружною прокуратурою Харківської області затверджено та направлено до суду обвинувальні акти стосовно 23-річної жінки та 49-річного чоловіка за фактами колабораційної діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

Наразі обвинувачені перебувають у розшуку. Їх судитимуть заочно в Червонозаводському районному суді м. Харкова.

Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна або без такої.

ОСТАННІ НОВИНИ