Зміна цін в Україні: здорожчання картоплі та здешевлення палива (відео)

20.02.2024 14:43   -

В Україні за останній місяць здорожчали овочі борщового набору, а от паливо, навпаки, впало в ціні. Аналітику провів голова профільного комітету у Верховній Раді Данило Гетманцев, посилаючись на дані Державної служби статистики.

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВРУ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ, ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ
За помірної січневої інфляції (0,4% до грудня 2023) зміна цін на окремі споживчі товари і послуги була більш помітною. За даними Держслужби статистики, який моніторить середні ціни на кошик із 54 споживчих товарів і послуг, у січні найбільше подорожчали овочі борщового набору. І якщо морква, цибуля, капуста зросли у ціні у січні, але загалом подешевшали минулого року, то подорожчання картоплі, на жаль, триваючий тренд. Зокрема у січні ціна на картоплю зросла на 42%.

І головними причинами народний депутат називає: скорочення пропозиції, низька якість посадкового матеріалу і врожаю, а також недостатність потужностей для зберігання. На цьому фоні спостерігається нарощування імпортних поставок. Основні постачальники, які направляють продукти в Україну є Латвія, Литва, Молдова, Польща, Нідерланди. Водночас у перший місяць року знизилися цінники на паливо.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ДАНИЛО ГЕТМАНЦЕВ ГОЛОВА КОМІТЕТУ ВРУ З ПИТАНЬ ФІНАНСІВ, ПОДАТКОВОЇ ТА МИТНОЇ ПОЛІТИКИ
Найбільше подешевшав у січні автогаз – на 14,5%, здешевшали також бензин і дизельне пальне. Тут причини теж об’єктивні: ціни на АЗС залежать від світових цін на нафту, а у випадку із скрапленим газом додались інші ринкові фактори – з одного боку, налагодження поставок через західний кордон, а з іншого – падіння попиту через стрімке подорожчання у листопаді минулого року. В силу залежності від імпорту і дій сусідніх країн ЄС, ситуація на паливному ринку є мінливою.

Натомість у лютому, констатує посадовець, ціни на бензин і дизпаливо почали дещо зростати. Зниження цін на автогаз триває, але його темпи сповільнились.

ОСТАННІ НОВИНИ