Щодня друге Бієнале молодого мистецтва приймає сотні відвідувачів. Цього тижня – візит міжнародного журі

24.09.2019 09:55   -
Автор:
Їх повний розклад – на сайті за посиланням. Вхід на всі події вільний.
Найбільшу увагу глядачів та критиків привертає експозиція в історичному корпусі готелю «Харків» (Тринклера, 2, віхд за міським кафе «Харёк» ). У просторі, який не використовувався понад 10 років і стояв засміченим та напівзруйнованим, організатори за кілька тижнів створили справжній мистецький центр. Тут можна побачити 28 проектів із основної програми. Деякі відвідувачі відзначають, що в експозиції є місця, де простір ніби вібрує, вбираючи в себе звуки міста. Найближча кураторська екскурсія – цієї суботи, 28/09 об 11:00, вхід вільний.
«Це не руїна навкруги. Здається, я заходжу в наш сад» – цими словами з кураторської концепції відкривається вхідна зона експозиції, мандрівка якою запрошує глядача до зустрічі з питаннями війни та миру, пошуку ідентифікації, екологічних проблем, співіснування в міському просторі, ролі мистецтва в житті людини та, зрештою, спроможності лишатися собою в умовах постійних змін. «Але, перш за все, налаштованість на «культивування» загального простору — для вільного існування, комунікації, самовираження, розуміння іншого і більш чіткого розуміння себе» , – відзначає арт-критикиня Євгенія Буцикіна.
Далі, за задумом кураторів, глядач продовжить мистецьку мандрівку і побачить проект у холі 5-го під’їзду Держпрому (відкриється цього тижня, стежте за FB Biennale2019), 11 проектів у просторі ЦСМ «ЄрміловЦентр», ще по одному проекту з основної програми – на подвір’ї обсерваторії та ботанічного саду ХНУ ім. Каразіна.
Події дитячої програми частково сконцентровані в ХДАДМ Hudpromloft (Мистецтв, 15, вхід у підвал нового корпусу, за кіоском). Тут розгортається основна дитяча виставка «Уяви плоди уяви». Найближчі події дитячої програми в інших місцях: 24/09 – відкриття виставки «Дитинство художників» (Чернишевська, 4, Aza Nizi Maza), 28/09 – тотальна інсталяція «Привид опери та балету» (підвал СХІД Opera), 29/09 – серія майстер-класів у D16 art lab (Сумська, 67) та кураторська екскурсія у Hudpromloft. Розклад за посиланням.
Освітні події цього тижня:
25 вересня, 19:00, Держпром, 2-й під’їзд (майдан Свободи, 5) – показ та обговорення фільму за участі автора, Антона Відокля, члена журі Бієнале – «Комуністична революція була викликана Сонцем».
28 вересня, 19:00, Держпром, 2-й під’їзд (майдан Свободи, 5) – лекція Яри Бубнової, членкині журі Бієнале «Закриті зустрічі / Візуальні діалоги — ШколаДляМитців». Докладніше про події та лекторів – на сайті biennale.org.ua
Нарешті, в паралельній програмі до кінця цього тижня ще можна побачити проект «Дезеленізація» в галереї Come in (Данилевського, 26); триває показ робіт Андрія Сагайдаковського у Aromateque (Сумська, 118); а 27 вересня о 18:00 відкриється проект Олексія Бикова [Балкончік] в Історичному музеї.