Світлодіодні світлофори заполоняють місто

10.04.2013 19:17   -
Автор:

На перетині вулиць Петровського та Артема — працює автовишка. Тут комунальники замінюють світлофори. Але спеціально для цього перехрестя для руху транспорту не перекривають — пішли на зусріч пішоходам та водіям. Та от останні, навпаки, роботі часто стають на заваді.

Віктор Водолазький начальник дільниці КП "Харків-Сигнал"

-Парковка в неустановленных местах, нам приходится искать владельца. И чтоб установить грамотно и безопасно автогидроподъёмник. Чтобы было безопасно для производства работы, для пешеходов неудобств не было/

Замінюють світлофори — поетапно. Старі прилади, пояснюють фахівці, вже давно відпрацювали. Їм — понад двадцять років. У них вже і дизайн — не сучасний, і не чітко показують кольори у сонячну погоду. Чого не скажеш про світлодіодний світлофор.  Він і сучасніший зовні, і технічно вивірений.

Володимир водій

-Потому что на машине едишь — намного светлее отражатели. Оттенок, конечно, лучше. Они яркие: что тот, что тот цвет. Что жёлтый, что красный, что зелёный.

Наскільки яскраво вони світитимуть, відразу після встановлення світлофорів, перевіряють фахівці. Бо усе, кажуть, має бути за стандартами.

Володимир Шевченко ремонтник

-В данном случае я проверил наличие сигналов на данно светофоре, тот, который мы заменили. Работает? Конечно!.

І працюватимуть будуть чимало. Гарантію їм дають на тисячу годин безперервної роботи. Такі світлофори — незабаром будуть встановлювати в усіх районах міста.

Сергій Дульфан директор Департаменту транспорту

-Мы всё-таки решим вопрос, чтобы в Харькове не было ни одного лампового светофора.

Поступово їх ще доповнюватимуть таймерами відліку часу. В першу чергу, такі встановлюють на жвавих вулицях та перехрестях.

В'ячеслав водій

-Я считаю, если есть счётчик времени, то меньше будет таких, которые хотят в последнюю секунду проскочить. Водитель зарание видит: может ли он ещё успеть проскочить перекрёсток. Или ему нецелесообразно это делать

Згодом же світлофорні об'єкти будуть обладнанні і новими системами грозозахисту. Бо часто, говорять фахівці, під час негоди прилади виходять з ладу.

Сергій Дульфан директор Департаменту транспорту

-На сегодняшнйи день найдено оптимальное техническое решение. И мы устанавливаем грозозащиты практически на всех наших контроллерах.

А ще кожний світлофорний об'єкт — оновлюватимуть комплексно. Поруч з ними реконструюватимуть пішохідні переходи : їх обладнають направляючими парканами та зроблять знижений бордюр для зручності людей з обмеженими фізичними можливостями.

Олена Завгородня