Додатковими витратами обернулося повернення зими

12.03.2013 22:16   -
Автор:

Березень — для бурульок не сезон. Але погода вносить свої коррективи. В центрі міста на деяких будинках утворилося чимало наледі.  

Євген Пасенов  заступник директора КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство»

-Для города Харькова эта ситуация как бы ноу-хау, потому как в марте у нас таких проблем нету, но на сегодняшнее утро порядка 20-25 заявок по всему города поступило, в принципе это те кровли, которые имеют угол ската больше чем обычный, поэтому ожидаем на самом деле ожидаем пополнение в сосульках к завтрашнему дню, если солнышко пригреет, если пригреет сильно, то возможно их и вообще не будет и снег сам сойдет.

Наразі в місті працює шість бригад. Але якщо треба їхню кількість можуть збільшити до дев'ятнадцяти. На очистку одного будинку витрачається від півтори години до трьох — залежно від обсягу роботи. Поки альпіністам вдається справлятися з природним явищем. Але городяни все одно мають бути обережними.

Вікторія художник

-Не знаю, я не попадала, но вот у меня сестра она с ребенком и очень переживает, чтоб на ребенка упадет сосулька. Если она с такого расстояния упадет, то может и убить.

Світлана пенсіонерка

-Я считаю у нас тут неопасно, у нас убирается здесь, сосульки сбивают, я вот в этом доме живу, каждый день хожу, считаю, что всё у нас хорошо. В принципе надо убирать, но там никто не ходит, и они никому не мешают.

Іноді саме така недбалість і стає причиною трагедії, кажуть комунальник. Тож щоб раз і назавжди вирішити цю проблему, міські служби Харкова, вирішили провести модернізацію дахів.

Анастасія Полякова кореспондент

-Цьогоріч у межах експерименту на кількох дестяках будівель з покатою покрівлею встановлять снігоутримувачі. Вони перешкоджатимуть сильному утворенню наледі та контролюватимуть її поступовий зсув.

Євген Пасенов  заступник директора КП «Харківське ремонтно-будівельне підприємство»

-Условно говоря — кровля скатная, на ней устанавливается уголок порядка длинной 2-2,5 погонных метра, ставится он в шахматном порядке, соответственно снег сходит с одного на другой и он делится, поэтому будет контролируемый спуск снега с кровель. Мы хотим проэкспериментировать собственно говоря как он будет сходить, просто там как бы есть определенная расстановка снегоудержателей, возможно ее даже не придётся чистить, он сам потихонечку будет сходить.

Загалом за цю зиму альпіністи отримали понад тисячу шістсот заяв на прибирання бурулей. Замовлення — виконані на сто відсотків.

Анастасія Полякова