Чому в Україні активно дорожчає цукор? Думки аналітиків

14.09.2022 18:17   -

І знову про цукор. Ціна на нього суттєво змінилась, хоча дефіциту цукрового піску в країні не передбачається. Що говорят аналітики?

В Україні змінилася ціна на цукор. Популярний продукт виріс у вартості на 3 гривні за кілограм в порівнянні з серпнем.

УКРАЇНСЬКИЙ КЛУБ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ
Минулого місяця його можна було придбати за 31,35 грн, а зараз – по 34,78 грн. Максимальна вартість цукру зафіксована в супермаркетах Метро – 35,74 грн., а мінімальна – у торговельній мережі Ашан – 33,90 грн.
Можна побачити, що, якщо купувати цукор відразу по 10 кілограмів – то ціна буде дешевше. Так, в “Епіцентрі” вартість кілограма обійдеться в 31 гривню, якщо відразу брати великий обсяг.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин повідомила, що Україна здатна забезпечити себе цукром самостійно, оскільки для цього є працюючі цукрові заводи і необхідні посіви цукрових буряків. Але ціни можуть трохи зрости.

СВІТЛАНА ЛИТВИН АНАЛІТИК УКРАЇНСЬКОГО КЛУБУ АГРАРНОГО БІЗНЕСУ
З одного боку, значно зростає вартість природного газу, який є важливою складовою у виробництві цукру. З іншого боку, будемо мати достатню пропозицію при обмеженому попиті в порівнянні з попередніми роками. Тому виробники цукру будуть змушені піднімати ціну на цукор, щоб отримати хоча б мінімальний рівень рентабельності. І саме закриття 10 цукрових заводів свідчить про те, що балансувати виробникам цукру буде важко.

Отже, за словами аналітиків, дефіциту цукру в Україні не буде, а от ціна дещо зросте.