В Австрії зібрали гроші для допомоги Україні: частина коштів піде на Харківщину — Ігор Терехов (фото)

09.12.2022 17:25   -
Новини Харкова: В Австрії зібрали гроші для допомоги Україні - Терехов

Понад 100 млн євро було зібрано населенням Австрії для надання гуманітарної допомоги Україні. Про це повідомляють Харьковские известия.

Про зібрані кошти сьогодні, 9 грудня, під час зустрічі з Харківським міським головою Ігорем Тереховим повідомив Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Австрія в Україні Арад Бенкьо.

За його словами, частину цієї суми передадуть у звільнені населені пункти Харківської області. Кошти підуть на невеликі пічки та обігрівачі, ремонт покрівель та вікон, а також на надання фінансової допомоги мешканцям для придбання ними продуктів харчування. Крім того, з ініціативи міста Інсбрук в Україну відправили 15 великих і п’ять менших генераторів. Також представники Австрії готові відновити школу або дитячий садок після закінчення війни.

Ігор Терехов подякував Австрії за гуманітарну допомогу і підтримку Харкова та України. За його словами, участь європейської спільноти у цих процесах зараз дуже важлива.

«З першого дня війни харків’яни виявляють мужність та героїзм, відстоючи право на незалежність. Ми відчуваємо підтримку наших друзів. У Харкові різною мірою зруйновано понад 4,5 тис. будинків, 53 медичні установи, 109 шкіл, 110 дитсадків, адміністративні будівлі, 500 багатоповерхових будинків не підлягають відновленню. Вчора ввечері був масований обстріл Харківської області, є жертви серед цивільного населення, поранені. Наші війська героїчно витісняють ворога, і ми маємо перемогти, бо відстоюємо європейські демократичні цінності. Після перемоги разом відновлюватимемо місто Харків та Україну», – зазначив мер Харкова.

Також у зустрічі взяли участь депутати парламенту Австрії, які зазначили, що більшість жителів Австрії підтримує Україну, а правляча та опозиційна партії – санкції проти росії. Вони наголосили, що продовжать надавати Україні гуманітарну допомогу.

Раніше ми повідомляли про те, що нову економічну модель Харкова створять фахівці з Кембриджа та Оксфорда.