Нову економічну модель Харкова створять фахівці з Кембриджа та Оксфорда

02.12.2022 17:10   -
Економічну модель Харкова створять іноземні фахівці - Ігор Терехов

Економісти з Оксфорда та Кембриджа працюють над створенням економічної моделі післявоєнного Харкова, яка лежить в основі нового Генерального плану розвитку міста Харкова. Про це повідомляють Харьковские известия з посиланням на пресконференцію Харківського міського голови Ігоря Терехова.

«Яким Харків буде після війни, які галузі повинні розвиватися, яка буде у місті індустрія, як розвиватиметься IT-кластер. Первинною є саме економічна модель, бо місто повинно бути самодостатнім. У майбутньому ми не хочемо шукати у когось ресурси. Харків повинен бути економічно самодостатнім для того, щоб розвиватися, і ми це вже плануємо», – зазначив Ігор Терехов.

За словами мера, другим напрямком роботи у створенні нового генплану є відновлення інфраструктури. Зокрема, спільно з командою британського архітектора Нормана Фостера наразі розробляються нові житлові мікрорайоні, які побудують із застосуванням найновітніших енергозберігаючих технологій.

«Вже зараз дивимось на те, які є залягання води у тому чи іншому мікрорайоні, щоб скоротити плече її доставки у 140 км, яке зараз є у Харкова. Це дуже скоротить фінансові затрати», – повідомив Ігор Терехов.

Раніше ми повідомляли про те, що у Харкові не можна відновити близько 500 будинків, які обстріляли окупанти.