Оголошено збір коштів на реставрацію музея Григорія Сковороди на Харківщині

23.09.2022 18:11   -
Новини Харкова: Збір коштів на реставрацію музея Сковороди триває

Організація Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури оголосила збір коштів на реставрацію музею у Сковородинівці. Про це повідомляють Харьковские известия.

Перемовини щодо допомоги ведуться з Британією, Німеччиною, Францією, Бельгією, Італією, Норвегією. Про це повідомив Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко під час візиту в Харківську область.

Окрім цього, 7,5 млн гривень спрямує на відновлення музею «Укрпошта» – гроші планують виручити від продажу поштового блоку «Сад божественних пісень. До 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди».

350 тисяч гривень на відновлення музею Г.С. Сковороди переказав співак Святослав Вакарчук.

Директорка Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди Наталія Мицай розповіла, що коли російська ракета влучила в будівлю музею, не було можливості рятувати експонати – будівля палала, як свічка. Рятівники встигли врятувати лише декілька експонатів.

Нагадаємо, 6 травня ракета окупантів влучила в пам’ятку національного значення – меморіальний музей Григорія Сковороди, колишній будинок поміщика Андрія Ковалівського. Внаслідок обстрілу будівля повністю згоріла.

Загалом в області пошкоджено 115 закладів культури, 32 культові споруди та понад 170 пам’яток культурної спадщини.