«Мистецтво Слобожанщини» запрошує на підсумкову виставку ХХ Міжнародного рєпінського пленеру

24.10.2019 13:10   -
Автор:
На виставці будуть представлені роботи, які були написані учасниками ювілейного XX Міжнародного рєпінського пленеру, що проходив з 20 липня по 5 серпня 2019 року.
Щорічно, починаючи з 2000 року, з різних куточків світу на батьківщину великого митця – м.Чугуїв — з’їжджаються художники для того, щоб почерпнути творчого натхнення, доторкнутись до історії та традицій нашого краю, відвідати місця, пов’язані з життям та творчістю Іллі Рєпіна. За весь час існування пленеру в ньому взяли участь 130 художників з України, Росії, Польщі, Республіки Білорусь, Німеччини, Китайської Народної Республіки, Латвії, Литви, Фінляндії. І за весь цей час ними було написано близько 10 тисяч етюдів. Згідно з умовами кожен митець залишив у дар місту дві свої роботи.
Зазвичай творча група пленеру складається з 10-12 учасників, але у цьому році на пленері працювало 20 митців — по одному найяскравішому представнику минулих років. Це художники, чия робота на рєпінських пленерах найбільше вразила глядачів та поціновувачів образотворчого мистецтва.
«Рєпінські пленери стали справжньою школою високого професіоналізму, творчого спілкування, передачі досвіду молодим митцям, студентам та учням художніх освітніх закладів. А ще вони стали прикладом для зародження та розвитку пленерного руху в нашому місті та в інших містах та державах», — говорять організатори.
Урочисте відкриття виставки відбудеться 31 жовтня о 17:00.
Під час роботи виставки підсумків ХХ Міжнародного рєпінського пленеру відбудеться низка культурологічних заходів:
1 листопада о 17:00 – відкриття фотовиставки портретів Тетяни Юрченко «РізнаЯ» (у малій залі галереї);
5 листопада о 17:00 – цикл лекцій Юлії Харіної на тему: «Жінка біля джерел фотографії. Частина 1»;
6 листопада о 17:00 – лекція з циклу «Eх libris Михайла Красикова про мистецтво»;
7 листопада о 17:00 – цикл лекцій Олександра Шила з мистецтвознавства «Рєпін – невідомий художник»;
13 листопада о 16:00 – перегляд відеозапису заходу світового рівня;
14 листопада о 17:00 – творча зустріч з авторкою фотовиставки портретів Тетяною Юрченко.