Відключення світла на Харківщині можуть бути тривалішими: стан енергосистеми (відео)

09.05.2024 18:00   -

На Харківщині графіки погодинних відключень стануть тривалішими. Як повідомили в АТ «Харківобленерго», це пов’язано з похолоданням та відповідним навантаженням на енергосистему.

У зв’язку із похолоданням і відповідно збільшенням навантаження графіки погодинних відключень електроенергії у Харкові та Харківській області будуть збільшені на одну годину (до 4 годин). Звертаємося до вас з наполегливим проханням за можливості економно споживати електроенергію, зокрема не вмикати одночасно декілька потужних електроприладів.

У Харкові та області діють графіки погодинних відключень і для кожної адреси є належність до певної черги. Дізнатись деталі можна на сайті «Харківобленерго». А що ж до стану енергосистеми в інших регіонах держави, то за даними НЕК «Укренерго», спостерігається значний дефіцит. Тож з 18:00 до 24:00 буде обмежуватись споживання промисловості. А при зростанні споживання українцями можливі аварійні відключення побутових споживачів.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Обмеження споживання – це необхідний захід для збереження стабільності енергосистеми після вже п’ятої в цьому році прицільної ракетної атаки ворога по електростанціях. В енергосистемі протягом майже всієї доби, за винятком денних годин, наявний значний дефіцит електроенергії. Причина – масштабні пошкодження українських електростанцій, через які вони не можуть виробляти стільки ж електроенергії, як до атаки. Вдень обсяг дефіциту електроенергії зменшується завдяки активній роботі електростанцій на ВДЕ. В інші години нестача електроенергії є значною. Знеструмлені 411 населених пунктів.
Через бойові дії: є нові знеструмлення у Донецькій, Запорізькій, Харківській областях.

Енергетики наголошують, для уникнення відключень побутових споживачів «Укренерго» застосовує всі можливі заходи подолання дефіциту: імпорт та аварійну допомогу з країн Європи, обмеження споживання промислових споживачів.

Імпорт – протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови. Загальним обсягом 16 699 МВт/год, з максимальною потужністю в окремі години до 1 418 МВт. З 1 грудня технічна можливість імпорту електроенергії з Європи до України та Молдови складає 1 700 МВт в годину.

ОСТАННІ НОВИНИ