Откуда в клетках с животными харьковского зоопарка берутся крысы?

05.08.2014 15:29   -
Автор:

Більше півторитисячі. Стільки диких пацюків на пару з тваринами мешкають у Харківському звіринці. Тому, якщо відвідувачі гуляючи зоопарком, випадково наткнуться на щура, фахівці радять не бити на сполох. Бо живуть вони тут вже друге століття.

Олексій Григор'єв директор Харківського зоопарку

Что бы их полностью уничтожить надо изолировать всех остальных животных, потому, что уничтожая крыс, мы можем уничтожить и других животных. Вот представьте себе, что отравленную крысу съест филинг – он умрет, или съест лисичка она тоже умрет. Поэтому иногда мы миримся с тем, что прямо в клетке сидит вот такое очаровательное создание. Мы не специально это делаем. Мы просто с этим миримся.

Для того, аби, контролювати чисельність щурів і не допустити навали хвостатих, у зоопарку обробляють всі їхні нори. Кілька разів на рік в приміщеннях звіринцю проводять повну дизінфекцію. Крім того, щурів відловлюють живцем. Далі направляють на лабораторні дослідження. І ці пацюки стають кормом для тварин. Щоправда з немісцевими, кажуть у дирекції зоопарку, доводиться боротися.

Олексій Григор'єв директор Харківського зоопарку

Вдоль периметра расставлены ловушки и маленькие домики с приманками, которые ежедневно раскладываются для того, чтобы на территорию не попали чужые крысы. Потому, что чужые крысы могут принести инфекцию, могут принести кожных паразитов, могут принести блох, вшей и так далее. Те крысы, которые на территории зоопарка, они фактически здоровы. Они образуют, так называемые микро популяции.

Крім диких щурів, які живуть століттями у звіринці є ще й інші. Щомісяця до трьох тисяч мишей та щурів розводять спеціально для годівлі тварин. Цим маленьким хвостатим кілька тижнів. Згодом ними поласують хижі звірі.