На месте бывшего концлагеря в Малиновке установили обелиск и Поклонный Крест

07.05.2016 11:34   -
Автор:
Сюди на околицю Малинівки, що на Чугуївщині, сходяться місцеві мешканці. Адже тут, на цьому місці, 70-т років тому, під час другої світової війни діяв німецький концтабір, де утримувались військовополонені. Старожили не стримують сліз, адже пам"ятають як знущались фашисти над мирними жителями і в"язнями, а потім розстрілювали їх. 
 
Прасков'я Каленик мешканка с.Малинівки Чугуївського району
 
Всё переживала, всё знаю, всё на наших глазах. Спокойно нельзя. Видели как приводили пленных, у нас там лагерь был в центре, и как тут яму копали они сами, а потом над ямой их стреляли.
 
Тож на місці колишнього концтабору і вирішили встановити пам"ятний знак жертвам фашизму. І під час зустрічі ради ветеранів Чугуївщини з народним депутатом України Дмитром Шенцевим, який опікує цей район, і звернулись до нього по допомогу. 
 
Дмитро Шенцев народний депутат України
 
Мы думали о продолжение программы постоянно действующей "Никто не забыт, ничто не забыто". Сначала взяли на учёт и контроль все памятные знаки и мемориальные комплексы в нашей области, в моём округе, воинам освободителям, отремонтировали, отреконструировали. Поставили по населённым пунктам памятные плиты с именами земляков односельчан, которые там жили в этих населённых пунктах, ушли на фронт и отдали свои жизни за великую Победу. И вот раз и выходит ветеранская организация в Малиновке и новая страница появляется. 
 
З тих пір пройшло близько двох місяців і от тепер тут в Малинівці є пам"ятний знак тим, хто загинули у роки другої світової. 
 
Галина Гребенюк мешканка с.Малинівки Чугуївського району  
 
Нам особенно это важно и мы никогда не забудем героизма наших людей, которые своей жизнью защищали нас. 
 
А в трьохсот метрах поряд, у лісі, ще одне пам"ятне місце, де саме і розстрілювали полонених. Колись тут височили кулеметні вежі, сьогодні – Поклінний Хрест. Його встановити спільними зусиллями громади, владників, підприємців та благодійників. Була проведена і велика дослідницька робота. Помічники народного депутата Дмитра Шенцева, працюючи в архівах, змогли не тільки відновити хронологію тих подій, а й встановили імена загиблих по всьому району.  
 
Микола Семер'янов Малинівський селищний голова 
 
С помощью благотворительного фонда народного депутата Дмитрия Алексеевича Шенцева нам удалось даже найти списки расстрелянных по Чугуевскому району. Они составляют 847 человек, из них половина женщины и даже есть дети. И если бы не Дмитрий Алексеевич, мы бы не смогли увековечить память тех погибших и расстрелянных по Чугуевскому району. Это было всё настолько сплочённо, настолько работы проводились собранно и очень быстро, что в преддверии 71-годовщины Победы мы смогли сегодня поставить 2 знаковых места. Теперь будут не только наше поколение малиновцы знать, об этом, но и жители Чугуевского района.
 
Жертв фашизму вшанували хвилиною мовчання та поклали квіти, віддаючи данину мужності полеглих в часи другої світової. Натомість,впевнений народний депутат Дмитро Шенцев, робота з увічнення пам"яті героїв на цьому не закінчується, адже в історії війни існує ще безліч невідомих сторінок. 
 
Дмитро Шенцев народний депутат України 
 
Помимо этого на территории Чугуевского района и Харьковской области много концлагерей, в которых людей многих расстреливали, многих угоняли в Германию на принудительные работы. 
 
І всі ці місця, каже нардеп, повинні бути відомими, щоб пам"ять про героїчне минуле не пішла в небуття.