16 учеников Харьковщины стали победителями конкурса МАН

07.05.2016 11:38   -
Автор:
Діти Харківщини — найталановитіші та найрозумніші. Про свідчить кількість слобожанців, які стали призерами та переможцями конкурсу робіт юних вчених Малої академії наук. Серед них і одинадцятикласник Микита Бокатов. Він з МАНу привіз "золото". Матеріал для свого дослідження хлопець збирав кілька років. Його тема — французька кухня. 
 
Микита Бокатов переможець конкурсу робіт Малої академії наук України
 
Gastronomie дословно переводится как культура застолья. Это не эквивалент, а такой дословный перевод. Это такой культурный феномен, который был признан ЮНЕСКО в 2010 году. Он находится наравне с испанским фламенко, с китайским иглоукалыванием.
 
Науковий керівник Микити Людмила Чурсіна розповідає, готувалися до конкурсу разом. Довго і ретельно. У роботі використовували не тільки наукові факти, а й творчий підхід. Тож жінка захистом свого підопічного лишилася задоволена.
 
Людмила Чурсіна науковий керівник переможця конкурсу робіт Малої академії наук України
 
Це робота дійсно цікава для учнів була. Я онлайн дивилася його виступ і була задоволена, оскільки елементи публічного виступу, це теж важить, і в Микити це дуже добре виходило.
 
На третьму — фінальному етапі конкурсу школярі захищали свої роботи в 12 наукових відділеннях. Анна Барсук стала найкращою в сфері екології. Разом зі своїм науковим керівником дівчина досліджувала найбільшу річку східної частини України. 
 
Анна Барсук переможниця конкурсу робіт Малої академії наук України
 
Темой нашего исследования была оценка состояния Северского Донца вследствие экологической катастрофы 2013 года, которая стала причиной массового размножения энвазионного растения.
 
Серед переможців МАНу і ось цей хлопець — Іван Коновалов. Він виборов "золото" у секції "Етнологія". Досліджував ігри та розваги, які були популярні серед дорослого населення Слобожанщини. Кропітка робота над метеріалом тривала більше 3-х років.
 
Іван Коновалов переможець конкурсу робіт Малої академії наук України
 
Наше исследование в основном сосредотачивалось на реалиях Слобожанщины. Непосредственно Донецкая область, Сумская и Харьковская. Мы исседовали игры именно в этом регионе, характеризовали их.
 
Останній етап всеукраїнського конкурсу для харків"ян став дуже плідним. Учні шкіл з усього регіону зайняли 16 перших місць. Це найкращий показник в Україні, розповіла перший заступник губернатора Юлія Світлична. На другому місті Київ лише із 8-ма перемогами.
 
Юлія Світлична перший заступник голови Харківської облдержадміністрації
 
Важно отметить, что не только харьковские дети получают призовые места, а еще и сельские дети занимают первые места и становятся призерами олимпиад и участниками МАН. Это говорит о том, что сельское качество образования подтягивается к городскому. Дети везде одинаковые. Главное — создать для них базу и условия для того, чтобы им было интересно и доступно образование.
 
Окрім "золота", обдаровані діти Харківщини привезли додому і "срібло" з "бронзою". Друге місце на конкурсі МАН отримали 10 школярів, ще 16 посіли третє. Всього у фінальному етапі захисту науково-дослідницьких робіт цьогоріч взяли участь понад 60 жителів регіону. І це не єдиний конкурс, в якому призерами та переможцями стали харків"яни.
 
Юлія Світлична перший заступник голови Харківської облдержадміністрації
 
Национальная олимпиада по украинскому языку так же была выиграна представителем Харьковской области. Впервые мы по украинскому языку завоевываем лидирующие позиции. так же хорошие успехи показывают ученики в Международном конкурсе украинского языка и литературы им. Т. Г. Шевченко. Харьковская область заняла второе место общекомандное и второе место по количеству обладателей первых мест.