У Харкові пройде зимова гонка легенд автоспорту. ФОТО

04.12.2019 17:59   -
Автор:
Як повідомив сьогодні, 4 грудня, в прес-центрі Харківської міської ради президент автоклубу «Харків» Олексій Бесєдін, в цьому році в Харкові провели найбільше гонок в Україні з різних видів автоспорту – кросу, ралі, позашляхового спорту, дрифту, дрег-рейсингу та ін. Також Харків – єдине місто, яке проводить ралі на ретро-автомобілях.
Один з організаторів змагань, майстер спорту СРСР з автомобільного спорту Микола Чмих зазначив, що це перші всеукраїнські змагання з ветеранському автоспорту. Критерії відбору: пілот повинен бути чемпіоном України в одній з дисциплін автоспорту, майстром спорту і старше 60 років.
Попередньо підтвердили участь в зимовій гонці 20 пілотів з Харкова, Києва, Одеси, Дніпра, Ужгорода, Черкас, Кременчука, в тому числі майстер спорту СРСР міжнародного класу, заслужений майстер спорту України Олександр Салюк, майстри спорту СРСР міжнародного класу Леонід Леонов, Олександр Медведченко, Юрій Сєров, 83-річний майстер спорту СРСР Анатолій Кулинич та інші професіонали.
«Кубок Харкова-2020» пройде на території спортивно-технічного клубу «Форум», де підготують трасу для паралельної гонки. Пілоти змагатимуться на двох авто «ВАЗ-2108» спортивної специфікації.
Як зазначив Олександр Салюк, «Кубок Харкова» збере легенд автоспорту, його вчителів. «Дасть можливість зібратися, згадати молодість. Цей проект створений не для того, щоб боротися за секунди і гнатися за медалями, це зустріч людей. Я свої перші старти провів на «Волзі» в Харкові, на іподромі», – нагадав Олександр Салюк.
Віце-президент Автомобільної федерації України Олександр Фельдман зазначив, що гонка буде видовищною, пілоти змагатимуться на льоду на швидкості понад 100 км/год. «Траса побудована таким чином, щоб глядачеві було максимально цікаво. Це загальний старт двох автомобілів. Це лід, по якому йти складно, а машини на такій трасі змагатимуться», – зазначив Олександр Фельдман.
У свою чергу заступник директора Департаменту у справах сім'ї, молоді та спорту Віталій Коваленко підкреслив, що міська рада надасть організаторам «Кубка Харкова-2020» всебічну підтримку – інформаційну, онлайн-трансляцію та іншу допомогу.
Організатори зимової гонки – автоклуб «Харків» спільно з компанією «М-спорт» та СТК «Форум» за підтримки Харківської міської ради.