У Харкові затримали проросійського блогера — СБУ (фото)

09.05.2024 14:50   -
У Харкові затримали проросійського блогера — СБУ

Служба безпеки України затримала у Харкові ще одного проросійського агітатора, який вихваляв комуністичний режим колишнього срср. Про це повідомляє Iнфосiтi.

Зловмисником виявився 24-річний безробітній мешканець Харкова, який називав себе блогером.

Використовуючи засоби масової інформації та соцмережі він популяризував комуністичну символіку срср, вихваляв тоталітарний режим радянського союзу та розповсюджував наративи сучасної кремлівської пропаганди.

Для цього підозрюваний створив на YouTube власний анонімний канал, а також використовував сторінки у мережі Instagram та у російській соцмережі «ВКонтакте».

У своїх публікаціях фігурант також заявляв, що українці є «дешевим інструментом США» та закликав громадян України відмовитися від захисту нашої держави.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Ініційована Службою безпеки мистецтвознавча експертиза підтвердила протиправний характер публікацій пропагандиста та використання ним забороненої символіки.

Під час обшуку правоохоронці вилучили комп’ютер та мобільний телефон із доказами протиправної діяльності, а також власноручно виготовлену комуністичну символіку, яку він використовував під час зйомок.

На підставі зібраних Службою безпеки доказів чоловіку повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 436-1 Кримінального кодексу України (виготовлення, поширення комуністичної символіки та пропаганда комуністичного тоталітарного режиму, вчинені повторно з використанням засобів масової інформації).

Наразі зловмиснику обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Йому загрожує до 10 років тюрми із конфіскацією майна.

ОСТАННІ НОВИНИ