Через бойові дії на Оскільському водосховищі загинуло два мільйона риб

18.07.2022 14:50   -
Війна Харківська область: Мільйони риб загинули на Оскільському водосховищі

Через скид води на Оскільському водосховищі у нерестовий період, загинуло риби на суму понад 883,7 млн гривень. Про це повідомляють “Харьковские известия” з посиланням на Державну екологічну інспекцію України.

Скид води, який відбувся при руйнуванні гідроспоруди у весняний нерестовий період внаслідок ворожих дій окупантів, що пошкодили греблю водосховища 13 березня 2022 року, означає практично повне виключення нерестового фонду з циклу природного відтворення для всіх екологічних груп. У результаті:

  • завдано шкоди водним ресурсам;
  • зруйновано екосистему водосховища;
  • знищено цінні види риб та інші живі водні ресурси;
  • знищено сотні кілометрів нерестовищ.

Внаслідок бойових дій було знищено 1 997 500 екземплярів водних біоресурсів, серед яких: білизна, карась сріблястий, краснопірка, лин, лящ, сазан, сом, судак, окунь та інші.

Розмір збитків, завданих державі, складає 883,7 млн гривень.

Матеріали справи передано до правоохоронних органів для відкриття кримінального провадження та подальших репарацій.

“Збитки, завдані окупантами Оскільському водосховищу, на жаль, зростають. Нагадаємо, що минулого тижня фахівці ДЕІ здійснили розрахунок шкоди, завданий водосховищу, через обміління та порушення вимог законодавства про охорону і раціональне використання вод та відтворення водних ресурсів, що сталось у результаті військових дій та пошкодження греблі. Шкода довкіллю за ці порушення склала понад 2,1 млрд гривень”, – повідомляють у Держекоінспекції.

Раніше ми повідомляли про те, що «Залізна пошта» доставила до Харкова 2-мільйонну посилку.