Авіаудар по Харкову: бомба вбила літню жінку та покалічила людей – подробиці (відео)

03.05.2024 22:43   -

Харків вчергове опинився під обстрілом окупантів. Цього разу постраждав приватний житловий сектор Холодногірського району. Місцеві мешканці діляться, чули сильний вибух.

ВОЛОДИМИР
Чув звук приближення, такий. Мабуть секунди дві-три, і бабах – криша поруч зі мною обвалилася, всьо, пил. Думка така, що треба вибиратись, кудись там пройти в підвал, бо ще другий раз прилетить. Вийшов, забору немає, між сусідами. Вікна з дому, ось так рами, двері – все повилітало. Сусід бачу, що у дворі живий. Спочатку будинок не горів, казали, що може десь далі. А потім через дві-три хвилини зайнялося. Все же перейшло туди. Пожежники швидко приїхали. Нам на дах полум’я перекинулось, але швидко загасили, тому що може той же гараж зайнявся, а може і дім. Шок, і якесь життя до і після. Якось так. Але вже якось відновлювати треба, тому що жити там зараз не дуже вийде. Все відкрите. Стіни начебто ні, а ось двері, стеля навіть кришка погребу привідкрилась, змістилась, тобто знизу ще йшло. І там ламінат трошки повідходив.

На місце подій оперативно прибули профільні та комунальні служби, а також мер Харкова Ігор Терехов.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Це був обстріл, який потрапив у Холодногірський район міста Харкова, приватний сектор, житлові забудови. Зруйновано повністю два приватні житлові будинка. На жаль є загиблі, крім цього, є поранені люди. Дуже багато зруйновано – більш ніж 30 приватних будинків, в тій чи іншій ступені руйнації. Зараз працюємо над усуненням. Що стосується приватних будинків, то ми зробимо, поки що, буде побудований такий невеличкий модульний будинок, який буде розташований на цій приватній ділянці землі. І допомагаємо людям. У нас є певні домовленості з Фондами і вони будуть виділяти матеріальну допомогу, а ми будемо допомагати, щоб закрити, усунути всі руйнації, які є.

За даними прокурора Харківської області, боєприпас влучив у житловий будинок. Правоохоронці фіксують факти злочину.

ОЛЕКСАНДР ФІЛЬЧАКОВ ПРОКУРОР ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Вони застосовували, як і в інших випадках уніфікований плануючий боєприпас калібру 30 сантиметрів. Уламки цього авіаційного боєприпасу ви можете бачити в моїй руці. Ці уламки були знайдені зараз прокурорами та слідчими під час огляду місця події, внаслідок цього авіаційного удару три приватні житлові будинки зруйновано повністю. Крім того, загинула одна літня жінка, їх було 82 роки – вона перебувала під час удару в своєму домоволодінні, і два цивільні чоловіки звернулися до задля медичної допомоги. Даних про те. що хтось із цивільних осіб на даний час перебуває під завалами, в нас немає. Тобто всі особи, які на той час перебували в будинку в житловому, рятувальники їх врятували. На жаль, жінку – вона в той час знаходилась у ліжку. Нами було встановлено, що тривалий час більше декілька років вона була прикована до ліжка зв’язку з тяжкою хворобою. І у зв’язку з цим, вона не змогла своєчасно покинути своє місцемешкання.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСАНДР ФІЛЬЧАКОВ ПРОКУРОР ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Це тактика введення війни збоку російської федерації. Вона спрямована на залякування цивільного населення, в першу чергу. Звичайно, що таким чином вони намагаються зробити хаос в нашому місті і спонукати цивільних осіб покинути місто. Але цього не станеться.

ОСТАННІ НОВИНИ