Нацбанк запровадив систему електронних платежів нового покоління

28.04.2023 10:45   -
Нацбанк запровадив нову систему електронних платежів

Національний банк України з 1 квітня 2023 року впровадив систему електронних платежів нового покоління СЕП – 4.0. Відтепер міжбанківські платіжні операції виконуватимуться 24/7. Про це повідомляють Харьковские известия.

“З 1 квітня 2023 року усі міжбанківські платіжні операції в гривні здійснюються з переходом на щоденне опрацювання переказів в національній валюті, включаючи вихідні та святкові дні. Тобто ДПС буде отримувати від Казначейства інформацію про надходження на бюджетні/не бюджетні рахунки також у вихідні та святкові дні”, – розповідає Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками.

Також в управлінні нагадали платникам податків про наказ Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148 «Про затвердження Порядку заповнення реквізиту «Призначення платежу» платіжної інструкції під час сплати (стягнення) податків, зборів, митних, інших платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, внесення авансових платежів (передоплати), грошової застави, а також у разі їх повернення».

Цим наказом передбачено, що платники під час сплати податків, зборів, платежів, єдиного внеску з 01 липня 2023 року використовують виключно структурований формат реквізиту «Призначення платежу», який включає заповнення тільки двох обов’язкових полів, а саме: «Код виду сплати» та «Додаткова інформація запису». Це не стосується платників єдиного рахунку.

Також, одночасно для всіх платників запроваджено перехідний період, який надає можливість до 1 липня 2023 року при сплаті податків, зборів, платежів, єдиного внеску використовувати і старий формат реквізиту «Призначення платежу» (наказ Міністерства фінансів України» від 24.07.2015 № 666 втрачає чинність 01 липня 2023 року).

ОСТАННІ НОВИНИ

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube