200 га земель на березі Печенізького водосховища роздали за «кооперативною схемою»

04.12.2019 14:50   -
Автор:
Виявлено, що службові особи відділу Держгеокадастру у Вовчанському районі Харківській області та відповідної сільської ради у 2012 році незаконно безоплатно передали у приватну власність житлово-будівельному кооперативу земельну ділянку площею понад 200 га.
Земельна ділянка, розташована на березі Печенізького водосховища, перебувала у постійному користуванні ДП «Вовчанське лісове господарство». Відповідно до вимог чинного законодавства вказана земельна ділянка могла бути вилучена з постійного користування державного лісгоспу зі зміною цільового призначення лише за погодженням Кабінету Міністрів України.
Натомість, без відповідного погодження, в порушення вимог Земельного та Лісового кодексів України, цільове призначення цієї земельної ділянки лісогосподарського призначення було змінено на землі житлової та громадської забудови. В подальшому земельну ділянку вилучено з лісового фонду і передано у власність приватної юридичної особи.
Орієнтовна власність незаконно відчуженої земельної ділянки складає 250 млн гривень.
За вказаним фактом прокуратурою області розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 КК України (зловживання службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки).
Крім того, вирішується питання щодо вжиття заходів представницького характеру з приводу скасування відповідних незаконних рішень органу місцевого самоврядування та повернення особо цінних земель лісового фонду у державну власність.