Зруйновані але незламні: Майже 2,5 мільйонів українців живуть в пошкоджених оселях

13.01.2023 18:15   -

Майже два з половиною мільйони громадян мешкають у пошкоджених, або зруйнованих оселях через повномасштабну війну, що веде Росія проти України. І це поки попередні дані станом на осінь 2022-го. Їх оприлюднили у міністерстві інфраструктури та регіонального розвитку. Суттєві пошкодження мають місце у населених пунктах від Київщини до Херсонщини. Кожен, хто постраждав через бойові дії, може подати заявку на компенсацію на порталі «Дія».

ОЛЕКСАНДР КУБРАКОВ МІНІСТР ІНФРАСТРУКТУРИ ТА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ
Через «Дію» заявки на компенсацію залишили вже понад 316 тисяч українців. І це далеко неповний список постраждалих, який щодня поповнюється. Пошкоджено понад 27 тисяч об’єктів інфраструктури, серед яких найбільше – житлових.

Лишень у Харкові без осель та даху над головою залишилося 150 тисяч людей. Левова частка це жителі Київського, Індустріального, Салтівського районів. Загалом мова про більш ніж 4 тисячі об’єктів: це житловий фонд, соціальна та історична інфраструктура.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube

Сама робота з відбудови пошкоджених осель у Харкові триває ще з минулого року. Мова про ті багатоповерхівки, що не визнані аварійними і підлягають реновації. В роботі зараз з сотня будинків у різних районах мегаполісу. Ті, що не підлягають реконструкції, фахівцям доведеться демонтувати і звести на їхньому місці нові будинки.

Щодо конкретних цифр, то їх оприлюднять лишень після того, як комісія обстежить всі пошкоджені війною об’єкти. Робота досі триває. Щодо загальнодержавних масштабів руйнації за майже 11 місяців війни, то фахівці наголошують, оцінити їх зараз просто нереально, оскільки бойові дії ще тривають. Але, якщо людина прагне отримати компенсацію за зруйновану домівку, то вона може вже зараз надіслати повідомлення в дадатку «Дія» і зафіксувати факт пошкоджень.

ОСТАННІ НОВИНИ: