Зміни топонімів, збитки від ворога та відбудова Харкова. Перша велика прес-конференція мера за час війни (відео)

03.12.2022 11:11   -

Збитки, які завдали окупанти, стан міського бюджету, відбудова Харкова та життя після перемоги. Це – головні питання першої великої прес-конференції мера Ігоря Терехова в умовах війни. Спочатку – про руйнування. Близько 500 будинків взагалі не підлягають відновленню, 4,5 тисячі багатоповерхівок пошкодженні різною мірою, а 150 тисяч харків‘ян залишилися без домівок, каже мер. Крім того, пошкоджено чи зруйновано 109 шкіл, стільки ж – дитсадків, 53 медустанови.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Котельні, водогони, енергетична інфраструктура, транспорт, тролейбуси, трамваї, метрополітена склади. Це дуже така річ, яку неможливо фінансово порахувати. Але той урон, який є – він колосальний. Можливо казати, що це урон на сьогодні десь 9 мільярдів доларів, але це дуже приблизна цифра.

Але, зазначає мер, уже стали до відновлення багатоповерхівок. Ремонтуватимуть і комунальні й кооперативні будинки.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Для нас немає різниці – кооперативний будинок чи не кооперативний. Це – наші будинки. Тут таке умовне співфінансування. Ми вже працюємо й ремонтуємо один із кооперативних будинків на північній Салтівці.

Водночас, додає Ігор Терехов, вже розробляють генеральний план міста – спільно із командою британського архітектора Нормана Фостера. А над економічною моделлю післявоєнного Харкова працюють фахівці Оксфорда та Кембриджа.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Місто повинно бути економічно самодостатнім для того, щоб розвиватися. Другий напрямок роботи – це інфраструктура, нові мікрорайони, у нас є можливість дуже багато нового зробити. Це – житлові мікрорайони, тільки побудовані по всім нормам. Я маю на увазі енергозберігаючі технології, котельні, доставка води.

У нових будинках будуть підземні паркінги, які можна використовувати ще й як укриття. Займаються й перейменуванням топонімів, що пов’язані з назвами російських міст та географічних об’єктів, зазначає мер. Загалом у місті мають змінити близько ((400)) чотирьохсот топонімів, а також – прибрати деякі пам’ятники. Але – з урахуванням побажань містян і без допущення вандалізму.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Я категорично проти вакханалії, коли зносять пам’ятники. От захотів – і зніс. Підігнав трактор чи кран, чи самохід – і зніс. Тому що ми ж не хочемо бути, як ворог? Коли вони приходять і руйнують все можливе й неможливе.

Наразі ж у місті проживає понад 1 мільйон громадян. І цифра постійно збільшується, звітує мер. Йдеться про містян, які повертаються додому та людей, що евакуювалися із інших населених пунктів області чи окупованих територій. Для всіх мешканців Харкова проїзд у громадському транспорті залишатиметься безкоштовним, доки це дозволятиме міський бюджет. Крім того, додає Ігор Терехов, активно готують місто в очікуванні морозів: відкривають пункти гарячого харчування, а також – обігріву.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Учора в нас було 12 тисяч тих харків’ян, які отримали цю їжу, на сьогодні на 14:00 – близько 16 тисяч. Далі, я думаю, ще більше буде.

Наближаються новорічні свята. Але, зазначає мер, ялинку та ілюмінацію на площі Свободи цьогоріч не встановлюватимуть. Та головній зеленій красуні міста – бути. Де її розмістять та які святкові заходи заплановані – оголосять пізніше, з міркувань безпеки.