Зловмисники пограбували реабілітаційний центр для дітей-інвалідів. Це вже другий випадок нападу на дитячі навчальні заклади за місяць

22.02.2013 22:01   -
Автор:

Ганна Андресенко педагог центру реабілітації для дітей-інвалідів "Право вибору"

-Андрюшечка! Вот это киви. Он пробует пальчиками. Объясняем ему, что он шершавый. Да, Андрюш, он шершавый. Т.е. он видит пальчиками.

Таких особливих дітей, як Андрійко, у центрі реабілітації – шістдесят. І кожному важливо отримувати і фізичну терапії, і робити певні вправи. І у цьому педагогам без спеціальних предметів не обійтися. Але днями частина навчального фонду центру була вкрадена, та навіть понівечина. На заклад був скоєний напад.

Валентина Бутенко директор центру реабілітації дітей-інвалідів "Право вибору"

-Даже вот удивительно – у нас есть тёмная комната для развития остаточного зрения детей – оттуда унесли лампы. Которые светятся при ультрафиолете, они соверешнно людям не нужны. И я думаю, что они не донесут эти лампы до дому, потому что они рассыпятся, если их кидали просто в сумки.

Грабіжники забрали і цінні речи: техніку, дорогі інструменти, речі співробітників. Не поцуралися взяти і не дорогі предмети. Мило та чай. Шукали наживу у шафах, хоч ті були і під замком.

Неля Константинова педагог центру реабілітації для дітей-інвалідів "Право вибору"

-Там сорвані полностью петли, відрано с мясом. С мясом выдраны, вот так вот висели. И из шкафов всё было вывалено на пол.

Тепер деякі меблі – довелося позамотувати скотчем. Та більшу частину шаф – вже полагодили комунальники. Відновлення центру триватиме і надалі. Тут заручилися підтримкою мерії. Та головне, кажуть у спецзакладі, поступово поповнюватимуть і перелік лікувальних іграшок. Процес вже стартував. Центру реабілітації для дітей-інвалідів подарували цілу купу потрібних речей. Пошуки ж злочинців – тривають.

Олег Міщенко начальник Комінтернівського районного відділку міліції

-В настоящий момент работниками милиции проводятся все мероприятия по установлению лиц, совершивших кражу. От 5 до 10 лет лишения свободы – это срок наказания за совершение данного преступления.

Та це не єдиний напад на дитячу установу, що стався лише цього року.

Олена Завгородня кореспондент

-Рівно місяць тому невідоми пограбували 74 дитячий садок. Забрали речей не багато, але залишили після себе багато осколків. Повибивали вікна та двері у групах.
 
Зараз у дитячому садку про це вже нічого не нагадує. Вікна – засклили, двері – полагодили.

Віра Ворона співробітниця дитсадку №74

-Заменили здесь стекло, плёночку наклеели, для того, чтобі не біло опасно для деток. Чтоб детки в случае, чтоб не разбили. Вот знаете, играют дети – всё могут разбить: стекло и всё. Это плёночка специально сделана для того, чтобы травм не было.

А злочинців, які пограбували садочок і у цьому випадку поки не знайдено. Слідчі звітують, шукаємо. Але викладачі сподіваються, що на спокій дітей вже ніхто не зазіхне. І у інших закладах.

Олена Завгородня