Зимова обережність

22.12.2012 23:00   -
Автор:

Анастасія Полякова кореспондент

-Вже тиждень у Харкові тримається низька температура. І потеплішання не очікується. Люди неохоче полишають свої теплі оселі, підприємства, офіси та виходять на вулицю. Як пережити хололоди тим, хто не має домівки? В нагоді безхатькам стануть пункти обігріву. Таких на Харківщині вже відкрито майже двісті.

Ось у такому наметі все необхідне для того, щоб як слід зігрітися. Дрова аби розпалювати буржуйку. Чай, цукор і гарячі супи. Для надання першої медичної допомоги — аптечка.

-Бинт, спирт, марлевые повязочки, вата.

Тут усі напоготові у разі надходження людей, які сильно перемерзли. А з початку холодів до лікарень міста потрапило близько сорока чоловік з обмороженням.

Денис рятувальник

-Отогреть, спимртом натереть, спирт имеет такое действие отогревающее, первое действие, которое нужно — это спиртом.

Таких наметів мнсники встановили у місті — п"ять біля станцій метрополітену — Холодна Гора, Центральний ринок, Барабашово, Масельського, Героїв Праці. Зайти погрітися може кожний. Але в першу чергу їх облюбували безхатьки, яким зачасту ніде подітися під час зимової негоди.

Олексій безхатченко

-Во всяком случае ветра нет, теплее намного, ни дождя, ни снега нет. Здесь вполне устраивают условия, во всяком случае провести время здесь, согреться, поесть, — это очень многое значит.

Та не лише в місті переймаються питанням, як захистити людей від морозу. У всіх районах Харківщини створені пункти обігріву. Також області дбають не лише про намети та людей, а й про автошляхи. Незважаючи на витівки погоди, вони повинні бути розчищені.

Валентин Дулуб перший заступник голови Харківської облдержадміністрації

-У нас в области подготовлено 783 схемы расчистки автомобильных дорог всех форм собственности на территории области, соглдасно этих схем в любом случае когда возникает серьёзная ситуация связанная с расчисткой снега, сразу же начинает работать эта схема, согласно которой привлекаются все необходимые транспортные средства для прочистки дорог.

Комунальники напоготові, та водіям все одне варто бути пильними на дорозі, радять фахівці. Прості правила можуть зберегти життя.

Олександр водій

-Соблюдать безопасную скорость и дистанцию.

В'ячеслав водій

-Медленно ездить, смотреть на дорогу и смотреть на окружающих.

Іван водій

-Прежде всего зимние скаты, конечно и самая такая минимальная скорость.

Дядя Фара засновник Союзу автоклубів

-Пользуйся зимней резиной, чтобы ты мог вовремя затормозить, обозначь себя на дороге, включи ближний свет фар, либо дневные ходовые огни, если таковые есть, не превышай скорость, не переоценивай себя, ведь мы водители, часто себя переоцениваем — а, я успею затормозить, но законы физики никто не отменял.

Обережними мають бути і пішоходи, які іноді не дотримуються правил дорожнього руху. І можуть, як спровокувати серьйозну аварію, так і постраждать самі.

Сергій водій

-Не придерживаются пешеходного перехода, идут где угодно — здесь переходят, выходят из автобуса и бегут через дорогу. В ночное время суток вообще не видно их, они появляются только возле — на фоне фар.

Віктор Козориз головний редактор автомобільної газети

-Обов"язково треба слідкувати за машинами, які наближаються, витягнути навушники, якщо ви слухаєте музику, зняти капюшон або згорнути парасольку,якщо ви переходите в погану погоду, щоб не обмежувати собі нічим огляд дорожньої ситуації.

Морози на східній Україні протримаються до вівторка, повідомляють метеорологи, після потроху теплішатиме. На Новий рік обіцяють і зовсім плюсову температуру. Якщо ж синоптики помиляються — Харківщина готова до усіх зимових негараздів.