Жменя Білоруської землі — символ пам`яті загиблих в тих краях воїнів-уродженців Харківщини

23.10.2020 12:38   -
Автор:
Естафету «Вахти пам’яті «Жменя землі» у Харкові розпочав Київський район. На передодні дня визволення України від нацистів, в місті  відбулась церемонія символічного увічнення воїнів-уродженців Харківщини  -  земля, привезена з братських могил Білорусі, була урочисто висипана на військові поховання.
 
Петро Прокопенко президент Міжнародного неурядового об'єднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля за мир і злагоду»
 
Дело в том, что в Беларуси 6400 воинских захоронений и много тысяч – это наших земляков. Только с Киевского района, который в годы войны назывался Кагановичский. Мы посетили места захоронений 51 нашего земляка, с нашего района, взяли оттуда землю.
 
Віктор Сірик воїн-інтернаціоналіст
 
Отец моей жены похоронен в Беларуси. И долго мы его искали, потом нашли. И таких отцов не тысячи, а миллионы. Это неизгладимая война и потери в нашей жизни. Мы это должны помнить вечно.
 
Акту увічнення пам’яті таким символічним способом, розповідає президент Міжнародне неурядового об'єднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля за мир і злагоду», передувала кропітка робота дослідників, вивчення архівних матеріалів, історічних довідок. У вересні, в рамках цієї акції члени делегації в містах та селах Республіки Білорусь висипали по жмені харківської землі на братські могили, де спочивають воїни-уродженці Харківщини, а також привезли землю з цих військових поховань до Харкова. Волонтерам в їх починаннях допомогала міська влада.
 
Петро Прокопенко президент Міжнародного неурядового об'єднання інвалідів «Ветерани Чорнобиля за мир і злагоду»
 
В первую очередь поддержал нас мер, Геннадий Кернес, одобрил, ему понравилась эта идея. В разных странах по разному это происходит и будет происходить. В Украине, в нашей стране, мы, наверное, оказались, первыми. Которые взяли землю с родных мест, отвезли на могилы наших земляков, и взяли оттуда землю привезли сюда.
 
Взяту землю у Білорусі, волонтери почали розвозити по Харківським братським могилам і меморіалам ще в день визволення Харкова. Сьогоднішня акція у Київському районі — це лише етап великої роботи, що буде тривати по всьму місту, і представники організації планують об"їхати багато країн, щоб обмінятись жменями землі. Бо на всіх фронтах воювали і гинули наші земляки, говорять учасники акції. Багато з них знаходяться в братських похованнях під ім'ям «Невідомий солдат». Багато вважаються зниклими без вести… Зберегти пам'ять про безіменних героїв не менш важливо, ніж про тих, чиї імена дійшли до наших днів.