Життя з ВІЛ-інфекцією

04.01.2013 17:45   -
Автор:

Наразі коштів в держбюджеті на фінансування проблемb ВІЛ СНІДУ не достатньо. У цьому переконані і громадські організації і нардепи. Тому внести зміни до кошторису необхідно. А ще слід розробити загальнонаціональну програму боротьби з ВІЛ на найближчі роки. До першого лютого цього року місцевим владам доручено затвердити регіональні програми профілактики та лікування і туберкульозу. Щороку на Харківщині в середньому виявляють півтисячі ВІЛ-інфікованих. Наразі на диспансерному огляді у центрі СНІДу- дві тисячі шістсот пацієнів.

Олександр Черкасов головний лікар Харківського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом

-Большую цифру нам дает управление пенитенциарной службы в Харьковской области. Потому что идет миграция осужденных с других регионов. А это, как правило, та же Днепропетровская область, Донецкая область этапирует сюда засужденных и мы тут их выявляем.

Антиретровірусну терапію отримує майже тисяча пацієнтів. Кожен з них,- запевняють в обласному центрі СНІДу, забезпечений ліками на півтора роки вперед. Медикаменти закуповує держава. Але є і благодійники.

Світлана Гармаш медсестра

-Здесь у нас находятся препараты месячного запаса. Остальные препараты находятся на складе. Медсестра выписывает препары каждый месяц на месяц.

Наразі забезпеченість ліками стовідсоткова. Але торік поставки затримувались.

Олександр Черкасов головний лікар Харківського обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом

-В прошлом году задержка препаратов была на таможенных складах. Что даже вмешивалось правительство, чтобы быстрее растаможить, пройти всю сертификацию и получить. Новые препараты в прошлом году своевременно не поступили, на новых пациентов.

ВІЛ-статус вже давно не смертельний вирок. Жити  з ним можна, приймаючи препарати. Головне аби вони вчасно надходили і держава виділяла кошти на їх закупівлю. До речі, лікування одного пацієнта державі обходиться у двадцять тисяч гривень на рік. Завдяки лікам та свідомості батьків, минулоріч від ста ВІЛ-інфікованих матерів народились здорові діти.

Ольга Кислань дитячий інфекціоніст

-Во время беременности, когда выявляется ВИЧ, с двадцати  двух недельного срока беременности, она получат профилактику вертикальной трансмиссии ВИЧ от матери к ребенку. Это нужно для того, чтобы родить здорового ребенка. Соответственно когда ребенок рождается, он тоже получает сироп. На семь дней либо же на двадцать восемь.

Лікарі нагадують: необхідно знати про свій ВІЛ-статус. І не забувати про обережність. Адже інфекція найчастіше передається шляхом ін"єкцій та статево.

Євгенія Кутнова, Євген Карпенко.Харьковские Известия