Жители частного сектора смогут получить справку о составе семьи у председателя уличкома

25.04.2015 15:49   -
Автор:

Галина Максимівна вже півсторіччя мешкає у своєму приватному будинку на Данилівці. Разом із чоловіком. Оскільки обидва пенсіонери, то Галина Максимівна взялася оформлювати субсидію. Мешканцям приватного сектора для цього, окрім декларації, треба ще й надати довідку про склад родини, кажуть сусіди Галини Максимівні. Цей документ видають лише в державній міграційній службі. А вона розташована у центрі Харкова.

Галина Максимівна мешканка приватного сектору

Нам ехать, старикам, я уже улицы позабывала, и всё позабывала.

Лариса Василівна мешканка приватного сектору

Тяжело, конечно, ехать. Пенсионерам ехать кто его знает куда. А туда приедешь, а там тоже…понимаете. То очередь, то нет, то туда посылают, то сюда посылают.

Раніше отримати будь-яку довідку можливо було у найближчому відділенні ЖЕКу, або у голови вуличкому, кажуть люди. Зараз такі повноваження у них відібрали. А людям це приносить чимало незручностей. Із такою проблемою мешканці приватного сектору звернулися до міського голови Геннадія Кернеса під час особистого прийома. У мерії кажуть, про це знають. І інформують, і справді віднедавна повноваження на видачу довідок передали державній міграційній службі.

Костянтин Прокоп'єв заступник директора юридичного департаменту Харківської міськради

После принятия законодательства про эту миграционную службу, государство забрало у нас, у местных советов, все полномочия по выдачи справок по частному сектору и не только. И мало того, забрали базу данных, на основании которых выдавалась эта справка.

Однак ця база даних єдина по всій Україні. І отримати до неї доступ можна, якщо міграційна служба дасть добро. Мерія змогла переконати керівництво відомства і тепер дані бази для фахівців міськради відкриті. Крім того, на засіданні міськвиконкому визначилися із органами, яким доручать видавати довідки про склад родини. Відтепер мешканці приватного сектору, аби отримати необхідний документ, достатньо звернутися лише до вуличкому. Їм допомагатимуть в оформленні довідок фахівці районних адміністрацій.

Олександр Новак секретар Харківської міської ради

Дать протокольное поручения, чтобы подготовили механизм взаимодействия районных администраций, органов самоорганизации и других служб, которые касаются необходимости подготовки выдачи справок по регистрации места жительства в частном секторе. В целом это решение очень важное. Потому что вы знаете о том количестве семей, которые будут претендовать на получение субсидий. Поэтому наша задача общая организовать так, чтобы люди вовремя смогли получить необходимую для них помощь в виде субсидий.

Видаватимуть через вуличкомів довідки про склад родини лише тим харків'янам, які бажають оформити субсидію, підкреслив Олександр Новак. У інших випадках мешканцям приватного сектора всеж таки потрібно звертатися до міграційної служби. Однак люди і цьому раді. Бо, кажуть, це значно спрощує для них отримання державної допомогу на сплату житлово-комунальних послуг.

Наталія Ярмак мешканка приватного сектору

Конечно, Они живут на улицах, на которых мы живём. Нам очень удобно это. Они владеют всей информацией о жильцах, они владеют проблемами, которые у нас есть. Вернуть полномочия уличным комитетам – это намного лучше и удобнее нам.

Анатолій Романович мешканець приватного сектору

Конечно удобнее. Ну а как – или выстаивать в очереди, или прийти заранее и заказать. И прийти и получить.