“Земля перемоги”: у Харкові представили картини за часів масованих обстрілів міста (відео)

07.09.2023 14:56   -

Харківський артпідвал, що наразі служить укриттям, став і виставковим залом, де представили картини Харківської художниці Вікторії Хорошилової. Виставка композицій із символічною назвою “Земля Перемоги”. Авторка каже, зобразила на своїх полотнах те, що відбувалось у Харкові на початку повномасштабної війни.

ВІКТОРІЯ ХОРОШИЛОВА ХАРКІВСЬКА ХУДОЖНИЦЯ
На своїх полотнах я зображую емоції, переживання, які стосуються особливо мого міста – міста Харкова, яке я дуже люблю, яке я дуже ціную і до котрого я повертаюсь кожного разу. Навіть коли мене не було, під час великих масивних обстрілів мого міста.

Вікторія розповідає, приїжджала у найпостраждаліший район Харкова – Північну Салтівку. І на власні очі бачила руйнування від дій окупантів.

ВІКТОРІЯ ХОРОШИЛОВА ХАРКІВСЬКА ХУДОЖНИЦЯ
Я коли заїхала на Північну Салтівку – я була шокована. Я такого ніколи.. Як апокаліпсис. У мене до речі батько був у Чорнобилі, але не такі асоціації. Тому що по Чорнобилю ти ходиш, так просто покинуті будинки, просто нікого нема. Просто якщо люди жили жили і потім виїхали кудись. Так, там дерева… А тут все покорьожене, понівечене. Там дирка.. Мені казали, ховайся у підвал. Думаю “ну ладно” і тут я дивлюсь, ось так повертаю до дев’ятиповерхівки і там підвал – і просто снаряд, і просто дирка.

Тож, війна на емоційному рівні викликала у Вікторії потребу творчого самовираження. Саме так її враження та емоції відобразили на полотні ту реальність в якій перебував Харків у перші місяці повномасштабної війни. Вікторія каже, завдячує захисникам за можливість жити та творити. Жінка, як і всі, чекає на перемогу аби написати Харків та Україну після війни. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ВІКТОРІЯ ХОРОШИЛОВА ХАРКІВСЬКА ХУДОЖНИЦЯ
Я сподіваюсь на те, що ця війна дуже скоро скінчиться і всі ми чекаємо на перемогу, яка буде для нас особисто важлива, яка буде переживатися дуже емоційно і яку ми всі наближаємо як можемо. Окрема вдячність нашим хлопцям ЗСУ. Я дуже вдячна за їх роботу, за те що вони захищають наше місто і за те, що вони надали таку можливість проводити цю виставку.

Виставка триватиме до 24 вересня з 13.00 до 18.00 з вівторка по неділю у артпідвалі Муніципальної галереї. 

ОСТАННІ НОВИНИ