Зеленський підписав закон про мобілізацію. Що змінено? (відео)

17.04.2024 12:45   -

Володимир Зеленський підписав  закон про мобілізацію. Тож тепер  умови призову чоловіків на військову службу зазнали змін.
По-перше, всі чоловіки призовного віку мають уточнити свої дані. Це можна зробити через ТЦК та СП, центри надання адміністративних послуг чи електронний кабінет призовника, військовозобов’язаного та резервіста.

ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО МОБІЛІЗАЦІЙНУ ПІДГОТОВКУ І МОБІЛІЗАЦІЮ
Реєстрація електронного кабінету призовника, військовозобов’язаного та резервіста не є обовʼязковою, відповідно до нового закону про мобілізацію. Проте тепер можна дистанційно уточнити свої військово-облікові дані.

По-друге, замість строкової служби в Україні буде запроваджено базову військову службу для громадян від 18 до 25 років. Період проходження служби можна буде обрати самостійно до 24 років.

ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО МОБІЛІЗАЦІЙНУ ПІДГОТОВКУ І МОБІЛІЗАЦІЮ
Базова військова служба у мирний час триватиме до 5 місяців, у військовий – до 3 місяців. Організацією займатимуться районні держадміністрації у взаємодії з ТЦК та органами місцевого самоврядування. Важливо, що вступити на державну службу, влаштуватися на роботу до органів місцевого самоврядування, прокуратури та поліції не можна буде без проходження загальновійськової підготовки або базової служби (виняток для тих, хто непридатний). 

По-третє, порушників правил мобілізації будуть карати. Наприклад, якщо чоловік не з’явився за повісткою перший раз, отримає штраф. В подальшому це може призвести і до викликів до суду. До відповідальності притягуватимуть і українців за кордоном, які не стали на військовий облік.

ДМИТРО ЛАЗУТКІН РЕЧНИК МІНІСТРА ОБОРОНИ УКРАЇНИ
Без постановки на військовий облік їм не здійснюватимуть консульських послуг, так, певні труднощі у них будуть. Їм не оформлятимуть нові закордонні паспорти або, наприклад, довіренність, тобто не зможуть продати ні квартиру, ні машину або ж виробити будь-яку довідку.

Народні депутати планують не лише карати ухилянтів, але й заохочувати та мотивувати бійців на фронті, зокрема, запровадивши серйозні доплати до грошового забезпечення, а також премії за підбиту техніку. Для цього обіцяють прийняти окремі закони. 

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ОЛЕКСАДР КОРНІЄНКО ПЕРШИЙ ЗАСТУПНИК ГОЛОВИ ВЕРХОВНОЇ РАДИ
Звичайно, це залежить від конкретно бойового розпорядження, скільки днів там боєць провів і так далі. Але, ну, перспектива до 200 тисяч. Тим, хто заключає контракти, нові, новобранці, там будуть додаткові мотивації пов’язані з можливістю частково компенсувати придбання автомобілю. Наприклад, 150 тисяч так звані сертифікати на авто. І компенсація першого внеску по кредитам, по програмі “Є-оселя.

Щодо жінок, то їх можуть призвати до служби у війську лише за добровільною згодою.

ЗАКОН УКРАЇНИ ПРО МОБІЛІЗАЦІЙНУ ПІДГОТОВКУ І МОБІЛІЗАЦІЮ
Жінки, які мають освіту споріднену з військово-обліковою спеціальністю, із затвердженого Міноборони списку, не повинні обовʼязково ставати на військовий облік. Вони також можуть робити це добровільно.

У законі йдеться й про гендерну рівність у війську. Він передбачає, що жінки виконують військовий обов’язок на рівних засадах із чоловіками, в однакових умовах приймаються на службу за контрактом, призиваються та проходять військову службу.

Однак на військовий облік повинні стати всі жінки, які здобули медичну або фармацевтичну спеціальність. Після набуття законом чинності, А це станеться через місяць, у чоловіків призовного віку буде 60 діб  для уточнення своїх даних.

ОСТАННІ НОВИНИ