Зеленский: право покупать землю имеют только украинцы

19.09.2019 14:25   -
Автор:
Земля належить українцям, заявив президент Володимир Зеленський. Механізм її продажу запропонований Кабміном, на думку голови держави, несе в собі можливість захистити інтереси громадян України.
 
Володимир Зеленський Президент України 
 
У моделі, яку пропонуємо ми з урядом, купувати чи продавати землю зможуть тільки українські громадяни та українські компанії. Страшилки про китайців, про арабів чи про інопланетян, які вивезуть нашу землю вагонами — це маячня.
 
Питання ринку землі наразі є дуже важливою темою, тому потребує публічного обговорення. Президент зазначає, земля  — це власність громадян, і у них повинне з'витися не фіктивне, а повноцінне право вланості на свою землю – право володіти, користуватися та розпоряджатися нєю. У 2001 році в законі, яким був накладений мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, прописано, що депутати повинні розробити прозорий механізм купівлі – продажу землі. За словами Президента за 18 років цей процес так і не був прописаний, що дало можливість виникнення масштабного тіньового ринку
 
Володимир Зеленський Президент України 
 
Це мільйон гектарів землі й десятки мільярдів гривень. І виграє, вибачте, від цього, не малий фермер, не простий селянин, а місцеві так звані "князьки". Більше того, за цей час з 7 млн українців, які володіють землею, майже 1 млн громадян померли так і не отримавши від держави шансу стати заможними господарями своєї землі, не отримавши право власності.
 
Головної задачею, підсумував Президент, є створення оптимальної моделі купівлі — продажу землі для українців. Володимир Зеленський доручив Кабміну до 1 жовтня подати у Верховну Раду законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення. Парламент має ухвалити його до 1 грудня.