Збудують органний зал-орган доставлять

20.03.2012 19:10   -
Автор:

Зараз органна зала вся у металевих каркасах. Втім, тут вже завершено встановлення системи для підтримання певної температури і вологості повітря та розпочато оздоблювальні роботи. Стіни обшивають спеціальними панелями. З таким матеріалом, кажуть складальники, їм доводиться працювати вперше, робота дуже кропітка.

Ігор Стельмах складальник
Акустическая система очень сложная конечно и зазоры должны быть минимальные. Их всего около 400 панелей. Очень большая работа и трудная и конечно очень точная.

Панелі, пояснює директор філармонії юрій ЯнкО, були виготовленні на спецзамовлення і все заради акустики. ОргАн тут звучатиме особливо.

Юрій Янко директор Харківської філармонії
Изогнуты они, прощитаны аккустиками. Это непросто та для красоты, хотя конечно это должно смотреться красиво. Они кроме всего прочего влияют на аккустику, особым способом отражают звук и равномерно его распределяюь по всему залу.

Весь матеріал, що використовуватиметься для облаштування зали і навіть те, якими мають бути глядацькі крісла, ВСЕ — узгоджено з німецькими фахівцями. Ті в свою чергу, каже Юрій Янко, очікують остаточного заврешення всіх робіт і зараз займаються виготовленням електроніки. Адже за технологією окремі деталі органу робляться безпосередньо перед відправкою. Очікується, що вже влітку інструмен доставлять до першої столиці. Хоча точні строки директор філармонії не називає, зазначає тільки що і транспортування, і розвантажування, і настройка органу справа навіть не одного місяця. Але сподівається, що цьогО року харків"яни все ж таки почують унікальний інструмент.

Анжела Сушко, Євген Шинкаренко, Харьковские Известия.