Збільшено виплати та грошові допомоги для певних категорій українців. Кого стосується?

03.08.2023 20:26   -

Для тих, хто втратив роботу та перебуває на обліку у центрі зайнятості, гарна новина: розмір виплат цій категорії населення збільшено. В залежності від певних факторів, які визначають статус безробітного, мінімальна сума виплат становитиме від 1500 грн до 2500 грн. Щоб дізнатись конкретні цифри грошової допомоги, на яку ви претендуєте, треба звернутись безпосередньо до найближчого центру зайнятості, говорять спеціалісти установи.

Змінені і виплати надитину. З 1 серпня на матеріальну допомогу претендуватимуть діти вимушених переселенців, які народилися після початку повномасштабної війни. Допомога складає 3000 гривень і буде надана на шість місяців. Важливо відзначити, що ця допомога поширюється і на новонароджених дітей, які підпадають під статус ВПО.

Щоб подати заявку на цю фінансову допомогу, батьки або законні опікуни дітей, які мають право на отримання допомоги, можуть використовувати державну заявку «Дія» через сервіс «Допомога ВПО». Або безпосередньо через Територіальні центри соціального обслуговування за місцем проживання, Управління соціального захисту населення або через сільську, селищну, міську ради.

Є інформація і для військовослужбовців. Згідно з Законом України, кожен, хто служить в ЗСУ, має право на отримання оздоровчих виплат. Також військові можуть претендувати на відпустку строком до 30 календарних днів на рік.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

Розмір оздоровчої виплати складається з: посадового окладу;надбавки за вислугу років (якщо вона є);окладу за званням;щомісячного виду додаткового забезпечення, яке отримує військовий відповідно до своєї посади. Така виплата може сягати від 20 100 до 25 000 грн в залежності від посади захисника.

Важливо знати, що грошова допомога на оздоровлення військових стосується лише тих, хто на даний час перебуває не на строковій службі. Її можуть отримати ті військовослужбовці, котрі здобули право на щорічну основну відпустку. В такому разі допомога на оздоровлення зазвичай дорівнює місячному грошовому забезпеченню.

Також в серпні деякі категорії осіб отримають додаткові виплати від держави. Мова йде про виплати до Дня незалежності, повідомляють у пенсійному фонді.

Разову грошову виплату до Дня Незалежності України виплатять особам, які мають статус відповідно до законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про жертви нацистських переслідувань».

Виплати до 24 серпня 2023 року громадяни отримають у розмірах від 450 грн до 3100 грн, в залежності від статусу. Це учасники війни та колишні в’язні концтаборів, члени сімей загиблих ветеранів війни, учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною та ще декілька інших категорій.

Особам, які отримують пенсію/щомісячне довічне грошове утримання, грошові виплати призначатимуться в автоматичному режимі, іншим же треба звернутися до Пенсійного фонду та подати заяву, надавши документи, що підтверджують особу, її статус, номером поточного рахунку уповноваженого банку тощо.

ОСТАННІ НОВИНИ