Завершення опалювального сезону: коли у Харкові відключать теплопостачання (відео)

20.03.2024 19:29   -

НАК «Нафтогаз» рекомендував відключати опалення в українських містах раніше. Зазвичай теплоносій припиняють постачати у домівки приблизно 15 квітня. Втім перш за все теплоенергетики орієнтуються на температурні показники, наголошують у КП «ХТМ».

ЄВГЕН КАУРКІН ДИРЕКТОР ТЕХНІЧНИЙ КП «ХТМ»
Ми виходимо лише виключно з температурних показників. Так, дійсно, ми ознайомились, є і рекомендація «Нафтогазу» раніше закінчити опалювальний сезон, є об’ява на сайті Харківської міської ради, що ми повинні завершити опалювальний сезон, коли температура зовнішнього повітря, середньодобова. протягом трьох діб буде складати 8 градусів або більше. Тому як ми витримаємо цей температурний показник – будемо приймати рішення, щодо дострокового завершення опалювального сезону.

Втім, додають на підприємстві, чим раніше закінчується опалювальний сезон, тим більше часу для підготовки до наступного. Як, наприклад було минулого року – тоді погода дозволяла.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

ЄВГЕН КАУРКІН ДИРЕКТОР ТЕХНІЧНИЙ КП «ХТМ»
Так, дійсно часу більше. Тим більше, що по підприємству вже сформовані плани цьогорічної ремонтної кампанії – це стосується внутрішньоквартальних, ЦТП, великих наших котелень. Плюс у нас є пошкодження внаслідок ракетних обстрілів. Цього року, минулого року, які мають довгостроковий характер усунення тому, це нам надасть на пару тижнів або місяць більше часу щодо підготовки до майбутнього опалювального сезону.

А зараз підприємство вводить дискретне регулювання теплоносія. Так у домівки харків’ян вдень будуть тимчасово припиняти постачання опалення. Це, наголошують, необхідно для того, щоб уникнути зайвих перегрівів.

ЄВГЕН КАУРКІН ДИРЕКТОР ТЕХНІЧНИЙ КП «ХТМ»
Ми почали застосовувати графіки дискретного регулювання. Що це означає? Це означає тимчасове припинення постачання тепла в будівлі харків’ян шляхом відключення ЦТП. Тимчасовим відключенням від опалення. Орієнтована тривалість відсутності опалення кожної черги, десь орієнтовно 4 години. Після чотирьох годин ми знову підключаємо, перевіряємо будинки – у людей з’являється опалення. І так по всіх трьох чергах. Всього три черги. Є графік затверджений нашим профільним Департаментом і ми застосовуємо, коли температура зовнішнього повітря вдень доволі висока, плюс сонце, приміщення нагріваються через вікна. І щоб уникнути зайвих перегрівів, зайвого витрачання енергетичних ресурсів – це електрика, газ, вода – ми виконуємо це згідно з регламентом.

А для споживачів такі графіки є суттєвою економією, які кажуть на підприємстві, вони побачать у своїх рахунках.

ЄВГЕН КАУРКІН ДИРЕКТОР ТЕХНІЧНИЙ КП «ХТМ»
Люди будуть оплачувати лише по показниках лічильників, фактичному споживанню. Але коли теплоносій не циркулює через приладооблік, то і споживання не відбувається. не відбувається споживання тепла – немає що нараховувати.

ОСТАННІ НОВИНИ