Завадити контрнаступу ЗСУ – росіяни завдали підступного удару по Кривому Рогу (відео)

15.09.2022 14:24   -

Армія рф знову здається до цинічних обстрілів критичної інфраструктури. Після масштабного провалу на Харківщині, окупанти намагаються не допустити розгрому на півдні України. Аби завадити ЗСУ повертати свої рідні землі, агресори завдали масованого ракетного удару по Кривому Розі. Що зараз відбується у місті і як ліквідують наслідки руйнацій – у матеріалі Харьковских известий.

Близько п’ятої години вечора 14 вересня росіяни здійснили масовану атаку ракетами по Кривому Рогу на Дніпропетровщині. Влучили по критичній інфраструктурі та гідротехнічним спорудам. Дамба у Карачуновському водосховищі зазнала сильних руйнувань. Попередньо, без постраждалих.

До ліквідації наслідків надзвичайної ситуації одразу стали аварійні служби та рятувальники. Без води залишились кілька районів міста. Натомість у місцевій річці Інгулець рівень води піднявся майже у два рази, місто почало затоплювати. У найкритичніші моменти виток води сягав 100 метрів кубічних у секунду. Влада міста відреагувала моментально та людей із кількох районів евакуювали. І протягом всієї ночі боролись із наслідками жорстокого обстрілу.

КИРИЛО ТИМОШЕНКО ЗАСТУПНИК КЕРІВНИКА ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
112 будинків підтоплено. Співчуваю сім’ям, та головне, що живі і здорові! Місцева влада організувала чотири пункти збору громадян для евакуації у безпечну зону. А рятувальники врятували 11 осіб. Я писав, що виток об’ємів води сягнув 100 м кубічних. Внаслідок такого прориву, рівень води в річці Інгулець підвищився від 100 см до 190 см. Розуміючи проблему, для пониження рівня води довелося підривати частину гідротехнічних споруд, нижче за течією. Працюємо над повною локалізацією витоку. Ситуація контрольована і вже найближчим часом проблему буде усунено. Немає таких ракет, які б могли поцілити в наше бажання перемогти.

І після виснажливих робіт, вдалося поставити два спеціальних затвори і зафіксувати зниження рівня води на всіх ділянках. Зараз ситуація із витоком річки стабілізується. Владники регіону сподіваються протягом дня повністю ліквідувати наслідки удару.

ВАЛЕНТИН РЕЗНІЧЕНКО ГОЛОВА ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ВІЙСЬКОВОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
Рівень води у річці Інгулець на цю хвилину знизився уже на 40 сантиметрів і падає далі. Дякую рятувальникам, аварійним службам і усім, хто працював цілу ніч і продовжує працювати зараз. Кожен з вас зробив неймовірне.

Представники Офісу Президента уточнюють, що росіяни вдарили по гідротехнічним спорудам, аби завадити ЗСУ наступати в Херсонській області.

ОЛЕКСІЙ АРЕСТОВИЧ РАДНИК ОФІСУ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ
Вони сьогодні влупили по дамбі у Кривому Розі, очікуючи, що по Інгульцю піде хвиля і змиє наші понтони, наші переправи, які наші війська використовують для того, щоб діяти на цьому театрі. Це ознака, що там поступово наростає криза на правому березі.

З приводу підступного удару росіян висловився і Президент України Володимир Зеленський у своєму щоденному зверненні до українців.

ВОЛОДИМИР ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРЕЗИДЕНТ УКРАЇНИ
И скажу товарищам по-русски. Ваши ракетные удары – русские ракеты по Кривому рогу, по дамбе Карачуновского водохранилища, по объектам которые не имеют фактически никакой военной ценности, фактически по сотням тысяч обычных мирных людей – это ещё одна причина почему россия проиграет. Проиграет не только эту войну, а саму историю. Историю пишут люди, нелюди – никогда. Кем вы останетесь в истории: все те, кто бьет этими ракетами, те кто пришёл на нашу землю. Слабаками, вы слабаки. Которые воюют с гражданскими. Подлецы, которые сбежав с поля боя пытаются навредить откуда-то там издалека. Террористами вы останетесь, которые будут стыдится их собственные внуки. События показывают, что единственный выход для россиян – сдаться в плен украинским силам.