Загартовуванням боротися із хворобами

08.11.2012 20:46   -
Автор:

Анастасія Полякова кореспондент

-Джерело у Саржиному Яру полюбилося городянам вже давно. А після того як цю місцину провели до ладу людей тут ще побільшало. Харків"яни воду п"ють, набирають додому, в ній загартовують себе та своїх дітей.

Пенсіонерка Серафіма вже третій рік сюди ходить. Купається тричі на тиждень, не перериває свій курс навіть за сильних холодів. Адже результати, каже жінка, наочні — стала менше хворіти та і взагалі покращилося самопочуття. Тож джерело у Саржиному Яру, говорить, ні на що інше б не проміняла.

Серафіма Курилко пенсіонерка

-Здесь красиво, располагающая такая обстановка, приятно посмотреть, вы ж сами видите, как тут благоустроено. Мне седьмой десяток, мне сказали, я стала моложе выглядеть, и человек ходит столько, сколько ему организм подсказывает, я например, всю зиму хожу. У меня мы и внука купаем, он себя нормально чувствует, значит ему в пользу.

А ось студент Сергій сьогодні вперше спробував зануритися у джерельну воду. Привело його сюди бажання зміцнити здоров"я. Адже минулої зими частим гостем для хлопця стали застуда та нежить.
 
Сергій Агака студент

-Зимой я раз в две недели регулярно болел, несмотря на то, что я не пью, не курю, странно, надо что-то делать. Отлично вообще, прям всё горит, жарко, несмотря на то, что сейчас не такая уж жаркая погода на улице, но классно.

Розпочинати загартовування краще влітку, поки ще тепло, кажуть моржі з досвідом. Можна приймати контрасний душ, обтирати кінцівки холодною водою. Перед зануренням у купель треба як слід розігрітися, наприклад побігати. А можна потренуватися на турніках. І у Саржиному яру для цього є цілий комплекс із різноманітними турніками та гімнастичними знаряддями, який встановили цьогоріч. Тепер тут щодня чимало бажаючих зміцнити м"язи.

Артем Хакі молодий татусь

-Сюди здесь постоянно занимаются, мы в основном ходим с ребенком туда на детскую площадку, а вот последнее время понравились ей эти горки и вместо детской площадки выбирает взрослые тренажеры.

Антоніна молода матуся

-Лучше , чем на лавочке пиво пить и сигареты курить, я считаю, что на турниках полезнее время проводить.

Сергій Францен хореограф

-Классное место, хороший источник, очень классные условия сделали купель, церковь, святое место, часы, теннисные столы, спортплощадка, супер!

Ірина молода матуся

-Освещение есть, очень светло, не страшно абсолютно, людей всегда много, даже вечером.

Також цьогоріч відреконструювали джерело і в Манжосовому яру. Та в планах відновлення й інших, таких у Харкові приблизно дванадцять.

Віктор Кітанін директор Департаменту комунального господарства

-Поэтапно мы объехали всё, региональное управление водных ресурсов Харьковской области смотрит, они взяли анализ воды всех остальных источников кроме этого определяют дебет воды, и можно ли их восстановить.

І після ревізії джерел, визначаться з послідовністю реконструкції. Та роботи розпочнуть вже наступного року, коли дозволятиме погода та фінанси.

Анастасія Полякова, Євгеній Дроботов, Харьковские Известия