За покликом серця. Історія про мужність харківських рятувальників (відео)

16.09.2023 14:40   -

З 2007 року рятує людей Олександр Бондаренко. Прийшовши до пожежної частини, відразу після строкової служби, говорить, зрозумів, що це його покликання на все життя.

ОЛЕКСАНДР БОНДАРЕНКО ПОЖЕЖНИК – РЯТУВАЛЬНИК
Мені подобається рятувати людей, допомагати людям, я отримую від цього задоволення, від того, що допомагаю комусь, що я потрібен комусь.

За роки служби, каже Олександр, було багато різних позаштатних ситуацій, але ліквідація пожеж у Харкові, спричинених влучанням ракет – це те, до чого не готувались, бо й уявити не могли, що таке може статися у 21-му тому столітті. Колись про все це напишуть в підручниках. Зараз же це – найгостріші спогади очевидців.

Дуже запам’яталось ринок Барабашово коли горів. Це, можна сказати, наймасштабніша пожежа за площею тоді була.

Початок вторгнення. Цей день для всіх українців закарбувався у пам’яті своїми особистими спогадами. Для рятувальників він теж став точкою відліку страшних реалій війни.

Читайте нас у Facebook, Telegram, Instagram та дивіться наші відео в YouТube та TikTok.

24-го числа ми якраз заступили на чергування і це був як звичайний виклик.

Приїхавши на локацію, згадує Олександр, побачили, що пожежу спричинив страшний обстріл. Каже, гасили полум’я, а на душі була тривога від нерозуміння того, що коїться.

Потім, як ми це все потушили, повернулись до підрозділу і по новинам ми вже бачили, що це щось відбувається – наступає ворог.

В перші дні, місяці війни було по десять викликів щодня, розповідає Олександр. І кожен важливий. Не впоратись неможна, бо там люди благають про допомогу. Напруга щодня. Бувало і страх охоплював, але ризик – це складова професії, каже Олександр.

Приїзджаємо на пожежу, і ми ж не знаємо, що там в середині – чи буде там балон, чи будуть там якісь вибухонебезпечні предмети. Кожен раз ми ризикуємо. Але це робота, крім нас ніхто туди не зайде і не допоможе тій людині. Не погасить ту пожежу.

Хто, як не я! З таким гаслом у серці щодня виходить кожен рятувальник на своє чергування. І певно, ці чоловіки надзвичайні, ось вони – сучасні супергерої. І ми вдячні їм за їхню мужню працю і непохитне бажання рятувати людські життя.

ОСТАННІ НОВИНИ