За незаконный вывоз леса из Украины могут отправить за решетку. Январские новации в УПК

10.01.2019 13:18   -
Автор:
Дошка, кругляк та деревина різного калібру. Це відео було відзняте на Чернівеччині минулоріч навесні. Залізничний шлях. Десятки вагонів і всі набиті лісом. 
 
І таких відео в соцмережах безліч. Люди чи не щодня фіксують факти вивезення української деревини залізницею. Всі ешелони прямують до кордонів. Та ось вже з початку січня за незаконне вивезення лісу порушникам загрожує кримінальна відповідальність. Стало це можливим завдяки змінам до Кримінального кодексу України , який доповнили статтею 201 з  позначкою 1. Мова йже про «Переміщення через митний кордон України поза митним контролем,  або з приховуванням від митного контролю лісоматеріалів або пиломатеріалів цінних та рідкісних порід дерев, лісоматеріалів необроблених, а також інших лісоматеріалів, заборонених до вивозу за межі митної території України" 
 
До цінних та рідкісних порід дерев, відповідно до Закону України «Про особливості державного регулювання діяльності суб’єктів підприємницької діяльності, пов’язаної з реалізацією та експортом лісоматеріалів», належать акація, береза, вишня, груша, горіх, каштан, тис ягідний, черешню, явір, ялівець. Також зазначеним законом тимчасово, строком на 10 років, заборонено вивезення за межі митної території України в митному режимі експорту лісоматеріалів необроблених деревних порід, крім сосни, — з 1 листопада 2015 року; деревних порід сосни — з 1 січня 2017 року.
Відповідно, за незаконне вивезення лісу загрожує до 5-ти років тюрми. Ось якщо це відбувається в особливо великих обсягів, або ж якщо за цим стоятиме організована група, то за такі дії порушники можуть відсидіти в тюрмі до 12 років.