“За кожним КП був сектор біля Кільцевої”. Ігор Терехов розповів про перші місяці війни в Харкові (відео)

05.12.2023 21:04   -

24 лютого 2022-го. Вся країна прокинулась в новій реальності. Вранці на околицях Харкова вже стояли російські війська. Аби окупувати.
Чи не вперше мер Харкова Ігор Терехов розповів, що ж насправді відбувалося у місті, яке охопив хаос.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Починаючи з першої хвилини війни, коли потрібно було зробити фортифікації, коли ніхто не знав, що буде. І коли з 4-ї ранку, як я пам’ятаю, все це розпочалося, вибухи, все, і потрібно було все організовувати. Я зібрав комунальні підприємства, я всім зателефонував. Ми, починаючи, з того, що потрібно було, знаєте, зробити так, а в нас були дві локації, куди повинен був висадитися російський десант. Дві такі локації. І нам потрібно було організувати за дві чи три години у нас всього, щоб організувати так, щоб вони не змогли там висадитися, і ми це зробили. Нам потрібно було виставитись, окопатися, зробити блоки. Я пам’ятаю, коли я зібрав всі наші комунальні підприємства, і наші будівельні компанії і сказав, дивися, коштів нема. Бо коштів ж не було, все було зачинено. ГСМ є тільки на заправках, але вони теж у чергах, ви пам’ятаєте, які були, бо люди виїжджали. Десь були нас на залишках, десь у комунальних підприємствах. Я сказав, розблоковуємо все. Вся техніка, все, що потрібно, разом з військовими, за кожним комунальним підприємством, був сектор біля Кільцевої дороги. Ми розуміли, звідки вони будуть йти. І в перші часи, ну, все зробили, все, що можливо, разом з 92-го бригадою, ще були Нацгвардія бригада, все це будувалося, знаєте, протягом суток, цілодобово. Ніхто не спав.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Директор теплових мереж, він пішов воювати. А це лютий місяць. Він воює, я йому телефоную, я їду на ХТС, він з того своє каже. Будував також, ну, насправді, він приймав участь, до речі, коли російський спецназ заїхав в Харків. Він теж був на Шевченка і був в цих подіях. У нас почались перебої з водою. Чому були перебої? Біля Рогані йде такий потужний водогін для Харкова. Це одна гілка, але бачу на моніторах, що води не вистачає. І підкачка нічого не дає. Що? Розтрощений водогін. Все. Треба закінчувати водопостачання. Відстань досить велика. І я пам’ятаю, тоді зібралися з військовими. Я кажу, дивіться, ваші же родини тут, тут в Харкові. Вони кажуть, ми ж будем стояти на смерть бо.. тому, що…. А я кажу, води не буде. Що треба зробити!? Я кажу, дивіться, ось по мапі , ось тут є водогін, який розтрощений. Мені потрібно десь 24 години, щоб його залатати. А там не те, щоб ви й там не те, щоб бої, там руські стоять, буряти стояли . Вони кажуть, ну добре. Порадилися і потім вони пішли, відігнали їх звідти, дали, можливо, десь сутки у нас були і зробили і зробили так, і Харків був з водою.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
От, досі, щось знаєте, щось не знаєте, щось я можу казати, щось не можу казати, але кожного дня я виділяю через комунальне підприємство техніку, яка працює на вертифікації. Це вся наша техніка. Вся. Я вже кажу, скільки на кордоні ми облаштовували і мінних полів, і скільки ми, там, цієї проволоки , як заказували його і як це все зробили. І працюємо сьогодні, і працюємо сьогодні. Дуже багато таких речей є, котрі сьогодні теж ми робимо разом з військовою. Я не кажу за, знаєте, на донатілі, купили щось, автівки, які потрібно, ще щось зробили, і противошахедні ці установки. Це, знаєте, само собою.

ІГОР ТЕРЕХОВ ХАРКІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ ГОЛОВА
Ми допомагаємо і дуже допомагаємо військовим. Що стосується бюджету за цей рік,- на сьогодні 474 мільйони ми перерахували. Близько 906 мільйонів під час війни. І це тільки кошти, які зараховані на рахунки військових частин. У мене була така домовленість з командувачами із ЗСУ і військових частин, що ми перераховуємо кошти і нічого більше. Все інше, це допомога волонтерів, наших комунальних підприємств, просто наших друзів. Це: автівки, все-все, одяг, тепловізори, нічні приціли і все інше. І це ми не рахуємо оці кошти.

ОСТАННІ НОВИНИ